Pracownicy fabryk zajmujących się produkcją samochodów mogą wkrótce otrzymać solidne wsparcie ze strony maszyn. Tym razem w stronę jeszcze większego wykorzystania egzoszkieletów w swoich fabrykach poszedł Hyundai.

Ten zaprezentował wprawdzie swoje dwa urządzenia w sierpniu, ale dopiero teraz zdecydował się na ich testy. Mowa o dwóch nowych egzoszkieletach H-CEX oraz H-VEX, które są przeznaczone do dwóch zupełnie różnych zastosowań. Ten pierwszy skupia się na wsparciu stawów kolanowych, a na dodatek spełnia funkcje zwyczajnego krzesła przenośnego. H-CEX waży 1,6 kilograma i jest w stanie obsłużyć użytkowników do 150 kilogramów, pozwalając jednocześnie usiąść pod kątem 85, 70 i 55 stopni.

Z kolei H-VEX jest przeznaczony na górną część ciała i eliminuje obciążenie na szyje i plecy użytkownika, zapewniając mu „dodatkową” siłę zdolną udźwignąć do 60 kilogramów. Jego zdjęć niestety nie ujawniono. Mamy jednak pewność, że jeszcze w tym roku dwóch szczęśliwców w jednej z fabryk Hyundaia w Ameryce Północnej otrzyma do testów egzoszkielet H-VEX i H-CEX. Warto tym samym przypomnieć, że Hyundai nie odkrył tutaj przysłowiowej Ameryki. Już wcześniej inny producent wyposażył swoich pracowników w podobne rozwiązania, a sam Hyundai w zeszłym roku zaprezentował podobne rozwiązania w postaci egzoszkieletów H-WEX, H-MEX i HUMA.

Czytaj też: Ford wyposaży swoich pracowników w egzoszkielety

Źródło: NewAtlas
Zdjęcia: NewAtlas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!