WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Rynek zweryfikował sens manualnej skrzyni w Hyundai Venue

Hyundai Venue, to mały crossover, jak szereg innych na rynku, który jednak wkrótce przestanie być dobrym wyborem dla miłośników „prawdziwej” jazdy samochodem.

Rzecznik Hyundaia poinformował niedawno serwis Car and Driver, że w planach jest zaprzestanie oferowania opcji manualnej skrzyni biegów dla Hyundai Venue w 2021 roku. Powód? Zwyczajny brak popytu, co nie jest nawet specjalnym zaskoczeniem, jako że radości z wyciskania wszystkiego, co najlepsze z czterocylindrowego silnika o pojemności 1,6 litra nie jest zapewne zbyt wiele.

Jak zauważa serwis Motor1, w crossoverach ważne jest też sama praktyczność, która z sześciobiegową manualną skrzynią biegów nie ma aż tak wiele wspólnego. Nic więc dziwnego, że obecnie model Venue jest oferowany z manualem tylko w podstawowym wydaniu SE. Już za rok jednak przekładnia CVT będzie standardem.

Czytaj też: Konkurencja nie pozostawiła suchej nitki na Fordzie Raptorze

Manual może jednak powróci przy premierze wydania N? Hyundai obecnie dba przecież o tę rodzinę, która oferuje znacznie więcej emocji za kółkiem, więc tutaj manualna skrzynia byłaby na wagę złota.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News