Pod koniec września specjaliści Amazon z całego świata opowiedzą o najciekawszych technologiach nad jakimi aktualnie pracują. Poruszanym tematem będzie między innymi uczenie maszynowe, uczenie głębokie, Alexa Brain oraz ogólnie robotyka.

Innovation@Amazon będzie miało miejsce dokładnie 30 września w Gdańsku. Na wydarzeniu pojawią się takie osoby jak Jeff Barr (dyrektor ewangelistów Amazon Web Services), Julien Simon (Amazon Web Services), Max Amordeluso (Alexa Skills Kit), Vikas Enti (Senior Manager w Amazon Robotics) czy Rafał Kukliński (dyrektor zarządzający gdańskim centrum R&D Amazon). Każdy z nich wygłosi prelekcję na temat swoich zainteresowań i opowie o wyjątkowych rozwiązaniach programistycznych. Prelekcje będą dotyczyły także technologii stosowanych w poszczególnych działach firmy.

Amazon stale poszukuje osób do pracy. Dotyczy to także polskiego oddziału, gdzie brakuje lingwistów, naukowców, inżynierów oraz programistów. W celu ich pozyskania firma współpracuje z placówkami edukacyjno-badawczymi oraz społecznościami programistów. Gdański oddział istnieje już od 4 lat i skupia się on głównie na syntezie mowy oraz rozpoznawaniu i przetwarzaniu języka naturalnego.

Źródło: Materiały prasowe