Reklama
aplikuj.pl

Potrzebny Ci trener biegania? iKinesis może świetnie sprawdzić się w tej roli

Bieganie wydaje się dość prozaiczną czynnością, lecz w rzeczywistości możemy ją wykonywać niewłaściwie. Aby wypracować odpowiednią technikę oraz wyeliminować negatywne nawyki, biegacze mogą wspomóc się urządzeniem zwanym iKinesis.

Projekt jest efektem prac Frédérica Vieilledent, który stworzył element zwany Kapsule mocowany do sznurowadeł znajdujących się w butach. System składa się z IMU (inercyjnej jednostki pomiarowej), mikroprocesora, modułu Bluetooth oraz baterii umożliwiającej wielokrotne ładowanie. Całość bezprzewodowo komunikuje się z aplikacją na smartfonie, a część danych jest dostępnych do późniejszego pobrania.

Czytaj też: Nawigacyjne buty Hondy Ashirase wesprą osoby z dysfunkcją wzroku

Posiadacz iKinesis ma dostęp do aplikacji, w której może sprawdzić informacje dotyczące jego wyników oraz porady obejmujące szereg czynników. Chodzi między innymi o pronację stopy, siłę nacisku stopy na podłoże, pionowe oscylacje środka ciężkości, długość kroku, czas kontaktu stopy z podłożem czy rytm biegu. Jeśli system wykryje potencjalne problemy, może o nich poinformować poprzez wytworzenie wibracji bądź dźwięków, które wyświetlą się na telefonie.

iKinesis ma informować użytkownika o jego wynikach w bieganiu oraz udzielać praktycznych porad

Kapsule waży nieco ponad 10 gramów i cechuje się wodoodpornością zgodną z normą IP68. Oznacza to, że moduł może być zanurzony na głębokości 1,5 metra przez 30 minut. Poza tym, producent twierdzi, iż urządzenie powinno działać przez sześć godzin na jednym ładowaniu baterii, które zajmuje około godziny. Trwa zbiórka na platformie Kickstarter, a cena iKinesis wynosi 139 euro (niecałe 630 złotych). Jeśli rozpocznie się masowa produkcja tego urządzenia, to powinno trafić do klientów w październiku.