Reklama
aplikuj.pl

Orientacja seksualna w The Sims 4 – LGBTQIA+ faktem

the sims 4

Deweloperzy The Sims 4 przedstawili zmiany, które wprowadzane zostaną w grze wraz z najbliższą aktualizacją. W grze pojawią się bogate opcje konfigurowania orientacji seksualnej.

Orientacja seksualna The Sims 4

Projektanci The Sims 4 pochwalili się zmianami, które w końcu pojawią się w grze w bezpłatnej aktualizacji. Tytuł ma wkrótce oferować rozbudowane opcje konfigurowania orientacji seksualnej Simów i będzie to funkcja dostępna dla każdego posiadacza podstawowej wersji gry. Łatka zostanie wydana w okolicy premier dodatku Licealne lata.

Od nowej łatki, w The Sims 4 oprócz standardowego wyboru płci, pojawią się teraz dodatkowe konfiguracje, które podzielono na trzy kategorie: „Mojego Sima pociągają…”, „Mój Sim jest otwarty na romantyczną eksplorację…”, „Mojego Sima interesuje bara-bara z…”. Co ustalimy w każdym z nowych menusów?

Czytaj też: Otwarta beta Multiversus, które prawdopodobnie będzie wielkim hitem!

Mojego Sima pociągają: To proste, pozytywne stwierdzenie wskazujące, kto pociąga Twojego Sima. Jeśli Sim, którego płeć nie pasuje do wybranych przez Ciebie ustawień, spróbuje nawiązać romantyczną interakcję z Twoim Simem, zostanie on odrzucony. Możesz wybrać dowolną kombinację pól pociągania (w tym wszystkie lub nie wybrać żadnych), która odzwierciedli romantyczną orientację Twojego Sima. W przyszłości uwzględnione zostaną również dodatkowe tożsamości płciowe, które nie są w tej chwili dostępne.

Mój Sim jest otwarty na romantyczną eksplorację: Twórcy dzielą tę opcję na dwie kategorie opowieści, jakie chcemy stworzyć w grze. Pierwszą z nich jest historia osoby, która odkryła, kim jest, i ma niezachwiane, niezmienne przekonanie, kto ją pociąga. Tacy są Simowie, którzy nie są otwarci na romantyczną eksplorację. Simowie, którzy nie są zainteresowani romantyczną eksploracją, nie zmienią orientacji w trakcie rozgrywki i zdecydowanie odrzucą zaloty od osób płci, którymi nie są zainteresowani. Druga historia opowiada o osobie, która wciąż odkrywa, kim jest. Simowie otwarci na romantyczną eksplorację wciąż będą mieli wskazane początkowe ustawienie orientacji seksualnej jak w poprzednim kroku, ale może się ona zmienić w trakcie rozgrywki. W miarę jak Wasi Simowie będą doświadczać romantycznych interakcji, będą mogli bardzo się zmieniać.

Mojego Sima interesuje bara-bara z: To ustawienie wskazuje, z kim Twój Sim może wykonywać interakcję bara-bara. Jeśli próbujesz opowiedzieć historię aseksualnego Sima, możesz nie wybrać żadnej z dostępnych opcji. Możesz też opowiedzieć historię aromantycznego Sima, wybierając zainteresowania bara-bara, ale nie zaznaczając żadnych pól romantycznego pociągania. Możesz też opowiadać jeszcze bardziej szczegółowe historie i stworzyć Sima, którego pociągają różne płcie, ale fizyczną intymność chce mieć tylko z jedną.

Ograniczenia techniczne ośmioletniego The Sims 4 a LGBTQIA+

Twórcy po wprowadzeniu w The Sims 4 różnych zaimków, dodają zatem kolejne opcje pozwalające na tworzenie takich historii, jakie tylko chcą gracze. To jednak nie koniec tego typu opcji, choć deweloperzy przyznają, że technologia produkcji im nie pomaga. Można zadać pytanie – dlaczego w grze nie ma osób niebinarnych?

Czytaj też: Diablo Immortal przyjemniejsze na padzie?

Postaram się omówić tę kwestię w przejrzysty sposób. Wynika to z ograniczeń technicznych. […] Nadal musisz dokonać binarnego wyboru płci dla swojego Sima przy jego tworzeniu, niezależnie od ustawień zaimków. Mamy nadzieję, że zaprezentowaliśmy już nasze zaangażowanie w reprezentację tożsamości płciowych dzięki takim opcjom jak dostosowywanie płci, które pozwala modyfikować sylwetkę, preferencje odzieżowe, opcje ciąży i korzystania z toalety. Postrzegamy aktualizację wprowadzającą zaimki jako kolejny ważny krok w kierunku lepszej reprezentacji płci niebinarnych, ale przyznajemy również, że zaimki nie są tym samym, co tożsamości płciowe.

TS4 ma już 8 lat i polega na systemach, które pierwotnie powstały z myślą o binarnej płciowości. W ciągu ostatnich lat podjęliśmy ważne kroki, takie jak dodanie funkcji personalizacji płci, zaimków, a teraz również orientacji seksualnej. To podróż, która wciąż trwa, i nadal pozostaje wiele do zrobienia. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie odpowiednich systemów, które w pełni umożliwią wsparcie niebinarnych Simów.

Czy nowe opcje będzie można w The Sims 4 wyłączyć? SimGuruJessica z zespołud deweloperskiego gry odpowiada na to krótko.

Nie. Chociaż staramy się dać graczom możliwość wyłączenia niektórych funkcji rozgrywki, tożsamości LGBTQIA+ są faktem, a nie czymś, co można włączyć lub wyłączyć.