WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Co nowego w Infiniti Q50 na 2021 rok?

Infiniti Q50 to jeden z najstarszych sedanów premium na rynku, ale najwidoczniej ma się na tyle dobrze, że japoński producent nie wycofa go z rynku… jeszcze. Potwierdzają to nowości na 2021 rok modelowy.

To samo, ale lepiej, czyli Infiniti Q50 2021

Infiniti Q50 zaczyna się powyżej 140000 złotych, ale nawet w standardzie ma wiele do zaoferowania. Jego podstawowy model Pure ma teraz szerszą gamę standardowych systemów bezpieczeństwa i wspomagania, a w tym ostrzeżenie o martwym polu, ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu, inteligentny monitoring dookoła, adaptacyjny tempomat, asystent świateł drogowych i szereg innych.

Q50 2021 nadal będzie dostępny tylko z 3,0-litrowym turbodoładowanym silnikiem V6 o mocy 300 koni mechanicznych w wersjach Pure, Lux i Sensory. Dostępna jest również wersja z podwójnym turbodoładowaniem i mocą 400 KM, ale to w wydaniu Q50 Red Sport. Klienci mają do wyboru standardowy napęd na tylne koła lub opcjonalny napęd na wszystkie koła, co jest powiązane z poziomem wyposażenia.

Sensory, czyli nowość Infiniti Q50

Infiniti Q50 2021, to przede wszystkim nowy poziom wyposażenia widoczny na zdjęciach (Sensory), który łączy ze sobą dotychczasowe trzy poziomy wyposażenia dla nowego modelu. Ten otrzymuje głównie ulepszenia wizualne, a w tym nieco bardziej agresywne przednie i tylne konsole, czy elektrycznie składane, automatycznie przyciemniane lusterka zewnętrzne z funkcją odchylania do tyłu.

Czytaj też: Zapowiedź supersamochodu Taraschi Berardo wskrzesza włoską markę

Wewnątrz z kolei zobaczymy obite skórą sportowe fotele, wysokiej jakości system audio Bose z 16 głośnikami, czarną podsufitkę i słupki oraz drewniane wykończenia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News