WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

ING Bank Śląski obniża wkład własny przy kredytach hipotecznych

Po wybuchu pandemii koronawirusa ING Bank Śląski zwiększył ilość wymaganego wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego. Na szczęście już w połowie września wrócimy do poprzednich zasad.

30 procent, tyle od kwietnia wynosił wkład własny przy zaciąganiu kredytu hipotecznego w ING Banku Śląskim. Oznaczało to, że bank finansował 70 proc. nieruchomości, a reszta leżała w rękach kredytobiorcy. Wymagania zostały podwyższone po wybuchu pandemii koronawirusa. Już kilka dni temu również mBank zdecydował się na zmiany w polityce kredytowej powracając do akceptowania umów cywilnoprawnych jako źródła dochodów.

Od 15 września więc klienci chcący zaciągnąć w ING kredyt hipoteczny będą mogli wnioskować o finansowanie zakupu nieruchomości z 20 proc wkładem własnym. Dodatkowo już w połowie sierpnia ING Bank Śląski ponownie zaczął akceptować wpływy z działalności gospodarczych za wyjątkiem branż najbardziej dotkniętych przez pandemię koronawirusa, tyczy się to np. gastronomii i turystyki.

Czytaj też: Ogromny spadek sprzedaży nowych mieszkań

14 września natomiast kończy się okres wprowadzonej 17 sierpnia oferty specjalnej „Najlepiej na swoim”. Można więc się spodziewać, że w najbliższym czasie ING Bank Śląski wprowadzi kolejną promocję dla kredytobiorców.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News