WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Oszuści znów podszywają się pod InPost! Uważajcie na te wiadomości

Oszuści znów podszywają się pod InPost! Uważajcie na te wiadomości

Po raz kolejny cyberoszuści biorą na cel klientów firmy InPost. I znów liczą, że klienci przez roztargnienie zainstalują na smartfonie fałszywą aplikację.

Tym razem fałszywa informacja od InPost o czekającej paczce

Jak podaje Nebezpiecznik pojawiła się kolejna fala oszustw skierowana wobec klientów InPost. Oszuści rozsyłają SMSy, w których pojawia się informacja:

Twoja paczka czeka na odbiór. Kod otrzymasz po pobraniu aplikacji  [link]

Po kliknięciu w link zostajemy przekierowani na stronę paczkomatyapp.com, która została stworzona tak, by do złudzenia przypominać tę prawdziwą (na stronie już pojawiła się odpowiednia informacja o złośliwym oprogramowaniu). Jednak nadal ktoś może przez roztargnienie pobrać aplikację, a wówczas złośliwe oprogramowanie zbierze nasze dane z telefonu, a nawet włamie się na konto bankowe.

Czytaj też: Spotify ulepszy słuchanie muzyki na Apple CarPlay
Czytaj też: Mapy Google z kolejną nowością. Teraz zmienimy język na inny niż systemowy
Czytaj też: Do Microsoft Teams trafią kolejne nowości. Jakie?

SMS-y mogą się różnić, ale nadal jesteśmy w nich zachęcani do pobrania fałszywej aplikacji, więc należy uważać. Jeśli dostaniecie taką wiadomość, od razu ją kasujcie i zgłaszajcie do InPostu. Jeśli zaś chcecie korzystać z aplikacji, to pobierzcie ją z wiarygodnego i legalnego źródła, a nie z podejrzanych stron.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News