Reklama

Oszuści znów podszywają się pod InPost! Uważajcie na te wiadomości

aplikacja inpost, InPost, InPost infolinia, paczkomaty

Po raz kolejny cyberoszuści biorą na cel klientów firmy InPost. I znów liczą, że klienci przez roztargnienie zainstalują na smartfonie fałszywą aplikację.

Tym razem fałszywa informacja od InPost o czekającej paczce

Jak podaje Nebezpiecznik pojawiła się kolejna fala oszustw skierowana wobec klientów InPost. Oszuści rozsyłają SMSy, w których pojawia się informacja:

Twoja paczka czeka na odbiór. Kod otrzymasz po pobraniu aplikacji  [link]

Po kliknięciu w link zostajemy przekierowani na stronę paczkomatyapp.com, która została stworzona tak, by do złudzenia przypominać tę prawdziwą (na stronie już pojawiła się odpowiednia informacja o złośliwym oprogramowaniu). Jednak nadal ktoś może przez roztargnienie pobrać aplikację, a wówczas złośliwe oprogramowanie zbierze nasze dane z telefonu, a nawet włamie się na konto bankowe.

Czytaj też: Spotify ulepszy słuchanie muzyki na Apple CarPlay
Czytaj też: Mapy Google z kolejną nowością. Teraz zmienimy język na inny niż systemowy
Czytaj też: Do Microsoft Teams trafią kolejne nowości. Jakie?

SMS-y mogą się różnić, ale nadal jesteśmy w nich zachęcani do pobrania fałszywej aplikacji, więc należy uważać. Jeśli dostaniecie taką wiadomość, od razu ją kasujcie i zgłaszajcie do InPostu. Jeśli zaś chcecie korzystać z aplikacji, to pobierzcie ją z wiarygodnego i legalnego źródła, a nie z podejrzanych stron.