WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Inspirowany cyberpunkiem pickup Tesli jeszcze w 2019 roku

Elon Musk na swoim Twitterze po raz kolejny potwierdził, że Tesla rzeczywiście pracuje nad elektrycznym pickupem. Nowy teaser inspirowanego cyberpunkiem, a tak dokładnie serią Blade Runner samochodu ciężarowego nie przedstawia jednak zbyt wiele. 

Czytaj też: Lotus Evora GT 2020 z wyższą mocą, aerodynamiką i mniejszą wagą

I nic dziwnego, bo miał tylko za zadanie podsycić hype oczekujących na takie arcydzieło maniaków Tesli. Tajemniczy obraz ukazuje prostym pudełkowaty wzór z podświetlonym paskiem i poziomym emblematem Tesli. Najpewniej pokazuje zakończenie kabiny na kierowcy tuż przed miejscem ładunkowym.


Już teraz wiemy, że pickup Tesli ma oferować miejsce dla sześciu osób i zasięg do nawet 800 kilometrów. Wszystko ze względu na to, że będzie największym samochodem w ofercie producenta. Ciężarowym, bo ciężarowym, ale największym. Jednym z jego wariantów ma być wersja R, której rozmiary powinny sięgać Fordowi F-150. Będzie on standardowo wyposażony w dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, które zapewnią niewyobrażalny wręcz moment obrotowy, czy zawieszenie samopoziomujące. Nie zabraknie też kamer w 360-stopniach, czy fenomenalnemu dodatku, jakim jest 240-woltowe gniazdko zasilania.

Publiczny występ pickupa Tesli ma mieć miejsce pod konimec 2019 roku. To z kolei oznacza, że doczekamy się go już w 2020 roku.

Czytaj też: Zatwierdzono pierwszy w pełni autonomiczny system parkingowy

Źródło: Digital Trends