Reklama
aplikuj.pl

Kolejny element historii gier wideo zabezpieczony. Mamy wszystkie instrukcje gier PS2!

ps2

Gracze po raz kolejny zadbali o to, aby ich hobby zostało zabezpieczone w cyfrowym muzeum. Wszystkie amerykańskie instrukcje PS2 są już bezpieczne.

Amerykańskie instrukcje PS2

W przypadku gier wideo dość późno rozpoczął się proces zabezpieczania ich historii. Już teraz zapominamy o dawnych grach i niestety długo nikt nie myślał o tym, aby utworzyć kopie bezpieczeństwa. Jest duża szansa, że w przeszłości graliście w jakiś zapomniany tytuł, a dziś odnalezienie go w sieci może być nawet niemożliwe.

Czytaj też: Wyższe ceny na Steam. Podwyżki prawie o 500 procent!

Na szczęście coraz częściej rodzą się inicjatywy polegające na zabezpieczaniu ostatnich fizycznych kopii płyt, tworzeniu backupów danych czy spisywaniu historii deweloperskich. Sam posiadam zabezpieczonych kilka plików (jak np. niewydany StarCraft Ghost na pierwszego Xboxa), na które trafiałem przez lata, a kiedyś mogą się przydać, przy porządkowaniu historii gier.

Gracze z USA pochwalili się ukończeniem kolejnego projektu zabezpieczania cennych danych. Jak się okazuje – udało się zeskanować wszystkie instrukcje gier wideo z PS2 wydanych w USA. Każdą instrukcję w wysokiej rozdzielczości możecie otworzyć pod tym linkiem.

Z polskiego podwórka warto polecić sprawdzenie powstającego retro archiwum polskich gier wideo. Znajdziecie w nim a razie garść klasycznych gier z Commodore 64, Amigi czy Atari 8-bit.