WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Instrument Aerophone mini z pewnością jest oryginalny

Do sprzedaży trafił właśnie ciekawy instrument Aerophone mini za 299,99 dolców od filmy Roland, który może i wygląda dosyć zabawkowo, ale jest w stanie zachowywać się, jak wiele instrumentów. 

Czytaj też: Opracowano system generujący animacje na podstawie scenariusza

Chociaż cyfrowy Aerophone mini sprawia wrażenie, jakby był w stanie sprostać tylko odwzorowaniu instrumentów dętych, to tak naprawdę może zamienić się nawet w skrzypce. Dosyć nietypowe, oczywiście, ale nadal skrzypce i to za sprawą kilku klików w aplikacji towarzyszącej. Sam przypomina nieco przerośnięty flet i w sumie gra na nim sprowadza się właśnie do tego – dmuchania w ustnik i naciskania szeregu przycisków.

Aerophone mini waży 500 g i działa na czterech bateriach typu AA przez 10 godzin ciągłej gry, zapewniając dźwięk otoczeniu za sprawą głośnika o mocy 1,5 W. Prywatną praktykę zapewnia z kolei za sprawą gniazda słuchawkowego. Jak możecie się spodziewać, to aplikacja na Androida oraz iOSa odgrywa w nim znaczną rolę, oferując interaktywne lekcje i samouczki.

Aerophone mini nie jest przy tym kierowany tylko dla początkujących, profesjonaliści mogą bezprzewodowo podłączyć go do popularnego oprogramowania DAW przez Bluetooth MIDI, dostosować ustawienia czułości oddechu i zmienić układ palców.

Czytaj też: Aplikacja Wristruments na smartwatcha będzie twoim gitarowym guru

Źródło: New Atlas