Reklama

Zauważono 16-rdzeniowy procesor Intel Alder Lake z DDR5

16-rdzeniowy procesor Intel Alder Lake z DDR5, procesor Intel Alder Lake, Intel Alder Lake z DDR5,

Nadchodzące procesory Intela pojawiają się w przeciekach od dawna i tym razem dostrzeżono procesor Intel Alder Lake z DDR5.

Wyciekł Intel Alder Lake z DDR5

Rewolucyjne Intel Core, które zadebiutują później w tym roku, to następcy ledwie co zaprezentowanej rodziny Rocket Lake-S, których Intel potrzebuje możliwie najszybciej. To one mają bowiem szanse stawić czoła ofensywie ze strony AMD, oferując heterogeniczną architekturę, projekt w stylu big.LITTLE, wsparcie DDR5 oraz osławiony 10 nm proces technologiczny firmy.

Czytaj też: EK prezentuje EK-AIO Basi oraz EK-AIO Elite Aurum
Czytaj też: HP szykuje nowe Chromebooki
Czytaj też: MediaTek Dimensity 1100 i 1200 to nowe układy dla smartfonów z 5G

Wpis w bazie SiSoftware przedstawia prototypowy procesor z 16 rdzeniami oraz 32 wątkami. Te bazowo pracują z częstotliwością 1,8 GHz, ale w ramach trybu boost osiągają 4 GHz. Gdyby tego było mało, procesor ma do dyspozycji 12,5 MB pamięci podręcznej L2 (podzielonej na 10 par po 1,25 MB) i 30 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu.

Czytaj też: 1000 minut od T-Mobile za darmo, aby babcia i dziadek się nagadali
Czytaj też: Karta dźwiękowa Sound Blaster Z SE, czyli nowość Creative
Czytaj też:
Lista myszek zgodnych z analizatorem opóźnień Reflex

Na pokładzie tego procesora Intel Alder Lake z DDR5 znalazł się również kontroler graficzny z częstotliwością 1,5 GHz w postaci iGPU Intel Xe gen 12.2. Platforma obejmowała też pamięci DDR5, nowy chipset i gniazdo LGA 1700.