Reklama
aplikuj.pl

Karta dźwiękowa Sound Blaster Z SE, czyli nowość Creative

Karta dźwiękowa, Sound Blaster Z SE, nowość Creative, Karta dźwiękowa Sound Blaster Z SE,

Słyszycie to? Nie? Nic dziwnego – takie szczegóły możecie usłyszeć tylko z solidnym sprzętem. W nieoczekiwanym stylu na rynku znalazła się właśnie nowa karta dźwiękowa Sound Blaster Z SE.

Karta dźwiękowa Sound Blaster Z SE

Jedni pamiętają czasy, w których karta dźwiękowa była wymagana do sprzętu audio, a ci młodsi czasy, w których dedykowane karty były powoli wypierane przez coraz lepsze zintegrowane układy na płytach głównych.

Czytaj też: Antec prezentuje obudowę DF700 FLUX
Czytaj też: MSI prezentuje płyty MAG A520M Bazooka WiFi i MAG B550M Vector WiFi
Czytaj też: Inteligentna waga Smart Scale od realme to debiut na rynku Smart Home

Dziś, na początku trzeciej dekady XXI wieku karty dźwiękowe wydają się być zapomniane, ale przypomniała nam o nich firma Creative nowością w postaci ulepszonego kultowego modelu Sound Blaster Z. Oto model Sound Blaster Z SE.

Nowa karta Sound Blaster Z SE oferuje ciągle to, za co pokochaliśmy poprzedniczkę, a więc 24-bitowy dźwięk w 192 kHz ze stosunkiem sygnału do szumu rzędu 116 dB. Nowością jest obsługa 7.1 dla słuchawek i dźwięku 5.1 na głośnikach oraz dodatkowe, specjalne zaprojektowane profile do gier oraz nowe ustawienia korektora.

Czytaj też: Intel uśmierca pamięci Optane Memory SSD dla konsumentów
Czytaj też: Tajemnicze karty GeForce GT 1010, czyli jeszcze gorzej niż GT 1030
Czytaj też:
MSI i Asus szykują BIOS z AGESA 1.2.0.0

Co jednak ważne, większość nowości w Sound Blaster Z SE można dodać za pomocą aktualizacji oprogramowania i dlatego firma Creative udostępnia większość z tych funkcji również poprzez aktualizację dla Sound Blaster Z. Sprzętowo bowiem nic się nie zmieniło.