Reklama
aplikuj.pl

Oto oficjalnie pierwsza niemobilna karta graficzna Intela. Co ma do zaoferowania Intel Arc A380?

niemobilna karta graficzna Intela, Intel Arc A380?

Wreszcie doczekaliśmy się trzeciego gracza na rynku desktopowych kart graficznych z myślą o stacjonarkach. Arc A380 to pierwsza niemobilna karta graficzna Intela, która wprawdzie jest dostępna tylko w Chinach, ale z czasem z całą pewnością trafi na szerszy rynek.

Karta graficzna Intel Arc A380 – premiera

W praktyce karty Intel Arc A380 będą dostępne w Chinach w tym miesiącu za pośrednictwem producentów systemów, a następnie jako całkowicie oddzielne komponenty od producentów oryginalnego sprzętu, po czym rozpocznie się sprzedaż systemów i komponentów w innych regionach. Ponoć ten kosztujący 1030 juanów (z 25% VATem) sprzęt jest o nawet 25% wydajniejszy w grach w kwestii stosunku cena/wydajność do konkurencyjnych produktów.

Czytaj też: Popełniłeś błąd w swoim filmiku? YouTube pozwoli go naprawić

Arc A380 jako pierwsza karta graficzna dla komputerów stacjonarnych od Intela nie zachwyca specyfikacją, bo jest najmniej wydajną, planowaną pozycją. Wykorzystuje 8-rdzeniowy procesor graficzny ACM-G11 na bazie architektury Xe-HPG, którego taktowanie bazowe wynosi 2000 MHz. Ten GPU łączy z 6 GB pamięci GDDR6 o szybkości 16 Gb/s na 96-bitowej magistrali, co przekłada się na przepustowość rzędu 192 GB/s.

Efekt? Wedle testów Intela Arc A380 pozwoli grać w większość gier w Full HD@60FPS na średnich ustawieniach.