Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy laptop z kartą Intel Arc A730M trafił na sprzedaż w Chinach

Pierwszy laptop z kartą Intel Arc A730M, Intel Arc A730M

Ledwie wczoraj wydajność karty Intel Arc A730M wyciekła i jest ku temu prosty powód – laptopy wyposażone w tę kartę graficzną Intela wreszcie zaczęły trafiać na szerszy rynek. Wprawdzie obecnie tyczy się to tylko tego chińskiego obok północnokoreańskiego, ale to przynajmniej krok w dobrą stronę.

Machenike Dawn16 Discovery Edition to pierwszy laptop z kartą Intel Arc A730M

Pierwszy laptop z Arc A730M, którego przygotowała firma Machenike jest zresztą bezpośrednim powodem, dlaczego testy zaczęły wyciekać do sieci. To bowiem z jego wykorzystaniem przeprowadzono wspomniane sprawdziany wydajności, a jak dobrze wiemy, w przypadku laptopów wydajność jest bardzo, ale to bardzo płynna zależnie od zaawansowania podsystemu chłodzenia i zasilania.

Tym razem mowa dokładnie o modelu Machenike Dawn16 Discovery Edition, który jest wyposażony w 16-calowy wyświetlacz o natywnej rozdzielczości 2560 x 1600 i częstotliwości odświeżania na poziomie 165 Hz. Oprócz wspomnianej karty graficznej Arc A730M laptop doczekał się przyzwoitego procesora Core i7-12700H z konfiguracją 6+8 rdzeni oraz 16 GB pamięci DDR5-4800.

Czytaj też: Nothing Phone (1) znów stał bohaterem przecieków. Tym razem dowiedzieliśmy się więcej o wyświetlaczu

Poza tym laptop Machenike Dawn16 Discovery Edition wyposażono także w dysk SSD PCIe 4.0 NVMe z niskiej półki, bo o maksymalnej prędkości odczytu sekwencyjnego rzędu 3500 MB/s. Zadbano jednocześnie o nowsze standardy, bo obsługę Thunderbolt 4, WiFi 6E i Bluetooth 5.2. Jak wypadł w testach? Dowiecie się tego z naszego poprzedniego artykułu, w którym opisujemy wydajność karty Intel Arc A730M.