WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Intel Core i9-9900K w benchmarku AotS

O 9. generacji Intel Core wiemy tak wiele, że firma nie musi specjalnie się trudzić w prezentacji podczas premiery. Ta majaczy wprawdzie gdzieś na horyzoncie od wielu tygodni, ale nadal nie możemy być pewni, kiedy się odbędzie. Dajmy więc sobie spokój z domysłami (przynajmniej na razie) i rzućmy okiem na osiągi Intel Core i9-9900K w benchmarku AotS.

Ten test, a w dodatku porównanie i9-9900K z obecnym flagowcem, czyli i7-8700K ujawnił TUMAPISAK, który wygrzebał skądś poniższe screenshoty. Te albo nigdy nie zawitały do ogólnie dostępnej bazy, albo zostały z niej usunięte… albo też są fałszywe, ale w to jednak wątpię. Zwłaszcza, że to porównanie wydajności nie odbiega od spodziewanego po wcześniejszych przeciekach. Rzućcie więc okiem na wyniki pierwszego w historii konsumenckiego procesora Intela z 8 rdzeniami w benchmarku Ashes of the Singularity. Patrzcie jednak nie na ogólny framerate, ale ten „zielony”, czyli zależny od CPU:

Intel Core i9-9900K w benchmarku AotS wypadł najlepiej w sekwencji Heavy Batch, gdzie pokonał model Core i7-8700K o całe 12,2 FPS. W pozostałych również występuje przewaga po stronie i9, choć Medium Batch odnotowało jedynie 0,5 FPS zysku. Nie zmienia to jednak faktu, że różnica pomiędzy dwoma dodatkowymi rdzeniami występuje, więc Intel musi teraz po prostu nie przesadzić z ceną. Oczywiście wcześniej powinien go zapowiedzieć, co przy obecnych problemach z dostępnością 14nm układów może być naprawdę odległe.

Niska dostępność procesorów Intel Core nie jest krótkotrwałym problemem

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech