9. generacja procesorów Intel Core powinna zawitać do nas już w październiku, ale nadal nie znamy dokładnej daty premiery i cen poszczególnych modeli. To zabawne. Zważywszy na to, że wydajnościowe podboje niektórych z układów mamy już jak na dłoni. Tym razem podkręcony Intel Core i9-9900K podbił ranking testu Cinebench.

To oczywiście nie pierwszy przeciek wydajności i9-9900K. Wcześniej „pokazał” nam, na co go stać w jednym z testów 3DMarka, choć zdecydowanym królem jest i7-9700K, którego przedpremierowy test opublikowała hiszpańska redakcja. Tym razem Lau Kin Lam nagrał film, na którym to podkręcony do 5 GHz na wszystkich (ośmiu) rdzeniach Intel Core i9-9900K przeszedł test Cinebench R15, zdobywając 2166 punktów w sprawdzianie wydajności wielowątkowej. Niestety nie sprawdził, jak procesor radzi sobie w jednowątkowych operacjach.

To jednak nie jedyny test podkręconego Intel Core i9-9900K:

Autorem tego testu na próbce inżynieryjnej procesora jest yearsolddangus, który również podbił zegary do 5 GHz. W tym samym teście zdobył jednak 2008 punktów, co i tak robi wrażenie… jak 195 punktów w jednowątkowych operacjach. Jednak co to w ogóle oznacza? A to, że Intel Core i9-9900 w operacjach wielowątkowych przebija to, co oferuje aktualnie topowy Ryzen 7 2700X. Oczywiście ten powstał, aby walczyć z pierwszymi Coffee Lake-S, ale i tak jest najlepszym, co obecnie AMD ma do zaoferowania. Przynajmniej w ramach racjonalnego OC, ponieważ (np. ten poniższy) jest zwyczajnie ekstremalny:

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!