Brian Krzanich piastujący stanowisko dyrektora naczelnego w firmie Intel ujawnił, że następne dedykowane karty graficzne spod loga „niebieskich” pojawią się na rynku w 2020 roku.

Pogłoski o debiucie na targach CES 2019 zostały właśnie zdementowane. CEO Intela podczas spotkania analityków w ubiegłym tygodniu ujawnił, że poczekamy jeszcze trochę na kolejnego gracza na rynku kart graficznych. Wprawdzie 2020 rok nie wydaje się być tak odległy, ale firma może mieć przez taką datę premiery mały problem. Mowa głównie o nadchodzących kartach Navi od AMD w 2019 roku, które z pewnością (a przynajmniej miejmy taką nadzieję) spróbuje stłamsić Nvidia swoimi własnymi modelami.

Krzanich ujawnił również, że firma planuje zatrząść rynkiem konsumenckim i profesjonalnym. Widać więc tutaj strategię stosowaną m.in. przez Nvidie. Miejmy więc nadzieję, że Raja Kodurii, porzuciwszy wcześniej barwy AMD, przyniesie Intelowi sukces, bo dwóch producentów GPU na rynku po prostu nie wróży dobrze. Zarówno pod kątem cen, jak i samego rozwoju technologicznego.

Warto jeszcze przypomnieć o wcześniejszej próbie wejścia Intela na rynek dedykowanych kart graficznych. Mowa dokładnie o rodzinie Intel 740, która niestety została rozwalona na łopatki przez 3DFX oraz Nvidia Riva 128 i TNT.

2020 roku

Źródło: Videocardz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!