WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Intel prezentuje nową platformę vPro

Aktualnie jesteśmy w trakcie zmian dotyczących naszej pracy. W niektórych firmach nawet do 70% pracowników wykonuje swoje zadania zdalnie przynajmniej raz w tygodniu.

Aby móc tak pracować potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Właśnie dla takich osób Intel zaprezentował mobilne procesory Core vPro 8. generacji. Bazują one na architekturze Whiskey Lake i zostały one stworzone w celu wspierania różnych sposobów pracy.

Czytaj też: Masa oficjalnych informacji o PlayStation 5 – moc sprzętu zwala z nóg

Platforma wykorzystuje najnowszą sieć WiFi 6, która pozwala na osiągnięcie doskonałych prędkości oraz oferuje znakomitą jakość połączeń, idealną wręcz do zdalnej pracy. Intel wprowadza także Hardware Shield, które ma zapewniać ochronę przed różnymi atakami.

W porównaniu do 3-letniego procesora, vPro i7-8665U zapewniają do 65% wyższą wydajność i do 11 godzin pracy na baterii. Pozwala to na pozbycie się konieczności ładowania przez cały dzień.

Nowe sprzęty wykorzystujące zaprezentowaną platformę pojawią się w ofercie takich producentów jak Dell, HP, Lenovo czy Panasonic w ciągu najbliższych miesięcy.

Czytaj też: Test chłodzenia Deepcool Captain 240 Pro

Źródło: Materiały prasowe