WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Intel zapowiada wysokiej wydajności mobilne procesory 10. generacji

Intel zapowiada wysokiej wydajności mobilne procesory 10. generacji

Podczas targów CES 2020 Intel ogłosił, że wprowadzi na rynek najnowsze procesory Intel Core 10. generacji. Będą one przeznaczone dla notebooków do gier, gdzie zapewnią wysoką wydajność.

Nowe CPU z rodziny Intel Comet Lake-H zastąpiłyby najwydajniejsze konstrukcje 9. generacji. Procesory będą wykonane w 14 nm i będą zawierały wszystkie nowinki architektoniczne.

Jednakże Intel większych szczegółów nie zdradził. Firma nie powiedziała nic na temat dokładnej daty premiery ani o specyfikacji. Wiemy tylko, że procesory będą miały do 8. rdzeni i 16. wątków w przypadku i9. Seria i7 zaoferuje do 6 rdzeni i 12 wątków, a i5 do 4 rdzeni i 9 wątków. Taktowanie może przekraczać 5 GHz.

Intel porównał jednak swoje procesory do konkurencji. W stosunku do Ryzen 7 3700U Intel Core i7-10710U ma być do 3x szybszy, a Core-i7-1065G7 do 5,71 raza szybszy. Zintegrowana grafika jest ciągle wolniejsza od GPU Vega.

Już niedługo przekonamy się, ile w tym jest prawdy. Tymczasem kupując laptopa do gier ciągle musimy decydować się na procesor 9. generacji Intela. Warto też pamiętać, że niedługo AMD zaprezentuje mobilne procesory 4. generacji, które z pewnością zapewnią nowe doświadczenia.

ŹRÓDŁO: Wccftech