WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

iOS 14 powie Ci, że hasło 1234 to żadne hasło

Apple dwoi się i troi w celu zadbania o prywatność użytkowników iPhone’ów. Nowa wersja iOS będzie nam podpowiadać w stworzeniu silnego hasła oraz pomoże śledzić drogę naszych danych w przypadku ich ewentualnego wycieku.

iOS podpowie silniejsze hasło, ale podpowiedź to za mało

iOS 14 poinformuje użytkownika iPhone’ów jesli wpisane przez niego hasło będzie zbyt słabe. Smartfon poinformuje nas też, jeśli użyjemy kombinacji bardzo popularnej, jak nieśmiertelne 1234, czy haslo123.

Szkoda tylko, że będzie to sama podpowiedź oraz komunikat, który użytkownik zapewne zignoruje. Idealnie byłoby, gdyby w przypadku próby użycia skrajnie słabego hasła iPhone ignorował jego wprowadzenia i nakazywał wymyślenie czegoś bardzo skomplikowanego.

Śledź wyciek swoich danych

Drugą funkcją związaną z zabezpieczeniami w iOS 14 będzie możliwość śledzenia naszych danych. Chodzi o funkcjonalność zbliżoną do strony internetowej haveibeenpwned.com. Tylko… lepszą. Bo iOS automatycznie sprawdzi, czy nasz adres e-mail znajduje się w jakiejś ujawnionej w sieci bazie danych. Jeśli tak się stanie, smartfon poinformuje nas o tym i zasugeruje natychmiastową zmianę hasła.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News