Reklama

iOS ma problem ze specyficznymi nazwami sieci Wi-Fi

apple, fałszywe wiadomości

Na iPhone’ach z systemem operacyjnym iOS 14 odkryto dość ciekawy błąd. Okazuje się bowiem, że pewne znaki w nazwie sieci WLAN spowodowały zablokowanie modułu Wi-Fi.

iOS nie toleruje niektórych znaków w nazwie sieci Wi-Fi

Mniejsze i większe błędy w poszczególnych wersjach systemów operacyjnych nie są dla nas żadną nowością. Zwykle nie pochylamy się nad nimi, bo jest ich zwyczajnie zbyt dużo. Tym razem jednak błąd znaleziony w iOS 14 jest na tyle ciekawy, że warto zwrócić na niego uwagę.

Czytaj też: Pamięć masowa Galaxy Z Fold 3 Samsunga zaskoczy?

Jeden z użytkowników Twiitera, Carl Schou, opisał problem, jaki wystąpił u niego podczas próby połączenia się z siecią WLAN o nazwie “%p%s%s%s%s%n”. Dokonywał tego z poziomu iPhone Xr z iOS 14.4.2. Próba połączenia nie tylko zakończyła się niepowodzeniem, ale również spowodowała permanentne zablokowanie modułu Wi-Fi uniemożliwiając połączenie z jakimikolwiek innymi routerami WLAN. Nie pomogły próby restartu routera. Nie jest to odosobniony przypadek, gdyż inni użytkownicy iOS również zgłosili podobne problemy, gdy w nazwie sieci pojawił się znak „%”. Warto więc wyeliminować go z nazwy.

Czytaj też: Premiera Galaxy M32 Samsunga. Bateria i ekran przyciągają

Co zrobić, gdy taki błąd się u Was pojawi? Konieczne jest zresetowanie ustawień sieci w iPhone. Wystarczy wejść w „Ustawienia” – „Ogólne”-  „Zresetuj ustawienia sieci”.  Zresetowanie ustawień przyniesie też wyczyszczenie listy zapisanych sieci i haseł do nich, ale rozwiąże powyższy problem. Coś za coś, niestety.