Reklama

Modemy 5G nadal zużywają sporo energii. Pokazuje to iPhone 12

iphone 12, 5g

Zużycie energii przez modemy sieci 5G to spore wyzwanie dla twórców smartfonów. Pierwsze testy baterii nowych iPhone’ów 12 pokazują, że nadal jest jeszcze sporo do zrobienia. W sieci 5G smartfony pracują nawet 20% krócej,

iPhone 12 pracuje wyraźnie krócej w sieci 5G

Pomiary czasu pracy akumulatora miał okazję już przeprowadzić serwis Tom’s Guide. Polegał on na przeglądaniu Internetu z wczytywaniem nowej strony do 30 sekund, przy automatycznym ustawieniu jasności ekranu na poziomie 150 nitów.

Nowe iPhone’y osiągają porównywalne czasy działania jak ubiegłoroczne modele oraz nie odbiegają mocno od wyników uzyskiwanych przez inne flagowe urządzenia.

Czytaj też: Tak wygląda Honor 10X Lite, czyli przedpremierowy wyciek

Mocno rzuca się w oczy różnica w czasie pracy w sieci LTE oraz 5G. Niestety nadal działanie w sieci 5G konsumuje wyraźnie więcej energii.

Czytaj też: Smartfony vivo debiutują w Polsce. Warto było czekać?

Zużycie energii i miniaturyzacja – tego potrzebuje sieć 5G

Te dwie rzeczy to póki co największa bolączka urządzeń działających w sieci 5G. Zużycie energii jest niezmiernie wysokie, co idealnie obrazuje czas pracy iPhone’ów 12. Drugim problemem pozostaje miniaturyzacja. Modemy sieci 5G są nadal spore i w zasadzie ma to przełożenie na czas pracy. Modem zajmuje więcej miejsca w obudowie, przez co zabiera przestrzeń, którą można przeznaczyć na większy akumulator lub wydajniejsze chłodzenie. Co miałoby przełożenie na dłuższy czas pracy.

Czytaj też: Wpadka Apple. Ładowarka MagSafe ładuje Samsunga