WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wpadka Apple. Ładowarka MagSafe ładuje Samsunga

Wpadka Apple. Ładowarka MagSafe ładuje Samsunga

Polityka tworzenia akcesoriów Apple jest prosta – nie mogą pasować o urządzeń innej firmy, a najlepiej gdyby nie pasowały też do starszych modeli iPhone’a. W końcu trzeba jakoś zarabiać. Z ładowarką MagSafe jest inaczej, bo wygląda na to, że można nią ładować Samsunga Galaxy Z Fold2. Ale czy tylko ten model?

Apple nie mógł zrobić tego celowo

Bardzo ciężko jest uwierzyć, że Apple mógł celowo stworzyć akcesorium, którego można użyć w parze ze sprzętem innej firmy. Oczywiście z przymrużeniem oka, ale dotychczasowa polityka firmy jasno pokazywała jakie Apple ma priorytety. Firma ma zarabiać ile się da i na czym się da. Nie bez powodu lwią część przychodów Apple stanowi sprzedaż akcesoriów. Takich, które nie tylko nie pasują do sprzętu innych firm, ale też takie, które często nie pasują również do starszych urządzeń Apple’a.

Czytaj też: Ładowarka do iPhone. Ile kosztuje zasilacz, którego brakuje w zestawie?

Tymczasem jak można zobaczyć na poniższych zdjęciach, nowa ładowarka MagSafe jest w stanie naładować Samsung Galaxy Z Fold2.

Dlaczego Apple MagSafe ładuje Samsunga?

Ładowarka MagSafe wykorzystuje uniwersalny standard Qi, więc niemasl na pewno naładuje nie tylko Galaxy Z Folda2, ale w zasadzie każdy smartfon obsługujący bezprzewodowe ładowanie.

Czytaj też: Bezprzewodowe ładowanie iPhone 12 jest szybsze. Ale tylko z specjalnym akcesoriami

Ale dlaczego wygląda to tak, jakby idealnie do Samsunga pasowała? To czysty przypadek, ale Galaxy Z Fold2 w połowie tylnego panelu ma magnesy odpowiadające za utrzymywanie zamkniętej obudowy. Nie znam konstrukcji ładowarki MagSafe, ale jeśli ona też ma w sobie magnesy, to tym bardziej jest w stanie przykleić się do metalowych elementów obudowy Samsunga.

Czytaj też: Apple prezentuje serię iPhone 12. Od iPhone’a 12 Mini po Pro Max