iPhone 12s zamiast iPhone’a 13? To nie byłby nowy pomysł

konferencja apple

iPhone 12s może trafić w tym roku na rynek zamiast iPhone’a 13. Wszystko dlatego, aby uniknąć pechowej trzynastki.

iPhone 12s chodzi po głowach Apple’a

Najnowsze doniesienia na temat tegorocznych iPhone’ów sugerują, że nowe modele zamiast liczby 13 dostaną oznaczenie 12s. Podobno nawet Tim Cook czuje niepewność w związku z wprowadzeniem na rynek iPhone’a 13.

Oczywiście powodem obaw jest powszechne uważanie trzynastki za pechową liczbę w wielu krajach. Choć złośliwi powiedzą, że może chodzić o coś innego. Nowości w tegorocznych modelach mogą być zwyczajnie tak słabe, że to będzie skok o pół generacji iPhone’a. Stąd 12s zamiast 13. Póki co jednak mamy jedynie same plotki na temat nowych smartfonów. Wśród nich jest m.in. powrót Touch ID.

Czytaj też: Orange zablokuje telefon jeśli nie płacisz rat

Znamy przykłady zmiany numeracji smartfonów. Wychodziło różnie

iphone 12s

Flagowym tego przykładem jest Samsung, który pominął Galaxy Note 6. W ten sposób numeracja serii zrównała się z serią Galaxy S. Dodatkowo szóstka to pechowa liczba w Korei. Efekt… Galaxy Note 7 został wycofany ze sprzedaży z powodu wady konstrukcyjnej prowadzącej do samozapłonu akumulatora. A to szóstka miała być pechowa?

Czytaj też: Dosłownie latające laboratorium Airbusa rozpoczęło testy

W ostatnich latach jedyne zmiany w numeracji jakie widzieliśmy były tylko kosmetyką. Huawei przeszedł do oznaczeń dziesiętnych, stąd mieliśmy Huaweia P20 zamiast P11. Z kolei Samsung z Galaxy S10 poszedł od razu do S20, aby rok później zrobić modele S21.

Kilka lat temu wiele firm kilkukrotnie stwierdzało, że musi uporządkować oznaczenia swoich smartfonów. Zazwyczaj kończyło się to chwilowym chaosem oznaczeniowym, w którym łatwo było się pogubić. Kilka razy rewolucję w numerkach robiła Nokia, czy też Samsung. Na szczęście w ostatnim czasie wgląda to już znacznie lepiej, przynajmniej wśród dużych producentów smartfonów.

Czytaj też: Facebook już czuje oddech Apple. Rynek VR polem rywalizacji

Trzeba przyznać, że oznaczenia smartfonów są dzisiaj znacznie bardziej czytelne niż np. ma to miejsce w laptopach. Tam zazwyczaj (choć i to nie zawsze) dopiero oznaczenie kodowe danego modelu mówią nam o tym, z jakim sprzętem mamy do czynienia.