Reklama
aplikuj.pl

iPhone SE 2020 nie tylko wygląda jak iPhone 8. Ma kompatybilne podzespoły

Jeśli myśleliście, że wygląd zewnętrzny to jedyne podobieństwa iPhone’a SE 2020 i iPhone’a 8 to jesteście w błędzie. Wnętrza obu smartfonów są niemal identyczne, a wiele z użytych podzespołów można dowolnie ze sobą zamieniać.

iPhone SE 2020 i iPhone 8 wyglądają identycznie nie tylko z zewnątrz

Na azjatyckim kanale 温州艾奥科技 w serwisie YouTube pojawił się materiał prezentujący wnętrze iPhone’a SE. Sam proces otwierania obudowy jest bardzo prosty. Wystarczy wyjąć gniazdo karty SIM, odkręcić dwie śrubki i uporać się z klejem trzymającym ramkę ekranu przytwierdzoną do korpusu.

Po otwarciu obudowy okazuje się, że wnętrza iPhone’a SE 2020 i iPhone’a 8 wyglądają niemal identycznie. A to nie koniec niespodzianek.

Czytaj też: iPhone SE (2020) bez tajemnic. Bateria z iPhone’a 8

Podzespoły można dowolnie zamieniać

Pierwszym testem przeprowadzonym po otwarciu obudowy była zamiana ekranów. Okazuje się, że dowolnie można ze sobą zamieniać ekrany iPhone’a SE 2020 oraz iPhone’a 8. I nie tylko, bo to samo można zrobić z całą płytą głowną. Wyjątkiem jest akumulator. Ten z nowego modelu ma nieco szerszą wtyczkę, identyczną jak iPhone’y 11, więc ten element nie jest kompatybilny.

Uniwersalny nie jest też tylny aparat, który po podłączeniu płyty głównej z iPhone’a 8 nie działa. Ale pozostałe funkcje telefonu działają zupełnie normalnie. Same płyty główne też są bardzo do siebie podobne.

Polecam włączyć napisy ;)

Apple ułatwił sobie życie, ale otworzył furtkę do inwazji zombie

Dla Apple’a zastosowanie kompatybilnych podzespołów to duże ułatwienie. Łatwiej je naprawiać, ale też zawsze w razie potrzeby można skorzystać ze starych, zmagazynowanych części zamiennych. Choć zapewne nie mamy co liczyć na to, że z tego powodu naprawy serwisowe iPhone’a SE 2020 będą tańsze.

Takie postępowanie Apple’a niesie za sobą duże ryzyko, bo rynek mogą zalać smartfony-zombie. Kwestią czasu jest, aż uszkodzone iPhone’y SE 2020 zaczną być hurtowo skupowane, a uszkodzone podzespoły wymieniane na te z iPhone’ów 8. A później na Allegro znajdziemy – Nówka sztuka iPhone SE 2020 za pół ceny!!11!!

To może wymóc na firmie drastyczne kroki, jak np. uniemożliwienie włączania smartfonu korzystającego z podzespołów pochodzących z innego modelu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News