Reklama
aplikuj.pl

iPod zamienia robota w pomocnika dla lekarzy

pandemia koronawirusa, pomoc w pandemii, Boston Dynamics, robot Spot dla lekarzy, robot dla lekarzy, Spot iPhone

W czasach pandemii każda pomoc jest na wagę złota i doskonale wie o tym firma Boston Dynamics, która jednym iPodem przemienia swoje roboty Spot w pomocników dla lekarzy.

Firma ujawniła, że ​​robot Spot jest obecnie wdrażany w szpitalach w celu ochrony pracowników opieki zdrowotnej przed COVID-19. Ponoć pracowała nad nim w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aby wreszcie przemienić Spota w mobilnego pracownika służby zdrowia. Ten już od kilku tygodni łączy lekarzy i pacjentów w szpitalu w Bostonie.

Początkowy patent był prosty – wystarczyło dorzucić do Spota niestandardowe uchwyty na iPada i włączyć transmisję. Wskazuje przy tym, że producenci robotów na całym świecie mogą właśnie tak wspomóc służbę zdrowia.

Chociaż samo rozwiązanie jest proste i działa, to Boston Dynamics już pracuje nad kilkoma przyszłymi aplikacjami robotycznymi w celu rozszerzenia funkcjonalności zdalnego leczenia. Kolejne plany sprowadzają się do znalezienia sposobów na zdalny pomiar temperatury ciała, częstotliwości oddechów i tętna.

Czytaj też: Trudne warunki to pikuś dla tego smartwatcha

Jak czytamy w oświadczeniu:

Mamy nadzieję, że nasi inni dostawcy robotów mobilnych, obecni klienci i pracownicy służby zdrowia będą w stanie wykorzystać te informacje do wykorzystania robotów mobilnych, aby zabezpieczyć ludzi przed szkodami w tym krytycznym czasie. Razem możemy poprawić warunki dla pracowników służby zdrowia i niezbędnego personelu na całym świecie, ratować życie i walczyć z COVID-19.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News