Reklama

Obejrzyjcie podziemny kompleks rakietowy Iranu

kompleks rakietowy, podziemy system rakietowy, rakiety Iranu,

Głęboko pod ziemią w przyjemnym chłodzie spoczywają gdzieś w Iranie zabójcze pociski, które tylko czekają, aby zacząć siać pogrom na powierzchni. My z kolei możemy obejrzeć ten podziemny kompleks rakietowy Iranu.

Oto kompleks rakietowy Iranu

Na poniższym nagraniu możemy podejrzeć to, jak wygląda podziemna baza rakietowa gdzieś na terenie Iranu. Nie wygląda przy tym zbyt zachęcająco (jakby tego typu miejsca w ogóle miały takie być), a praktycznie jak kryjówka jednego ze złoczyńców Jamesa Bonda z tymi ścianami wykutymi w skale i białym światłem reflektorów.

Czytaj też: Obejrzyj jak wyjątkowy bombowiec XB-70 Valkyrie opuszcza swój hangar
Czytaj też: Zauważono tajemniczy samolot, a lotnictwo USA nie przyznaje się do niego
Czytaj też: Kody nuklearne w sercu ochotnika, czyli pomysł oddalenia widma wojny nuklearnej

Ten kompleks rakietowy posiada szereg pocisków Emad o zasięgu 1710 kilometrów i coś, co wygląda na podziemny system szynowy, umożliwiający szybkie wystrzeliwanie pocisków z tego tajemniczego, chronionego miejsca. Niestety nie pokazano, jak ten system związany z samym wystrzeleniem pocisków wygląda.

Czytaj teżMyśliwiec nowej generacji Japonii, czyli F-X powstanie za sprawą Mitsubishi
Czytaj też: Co powiecie na luksusowy schron w nuklearnym silosie rakietowym?
Czytaj też: Po co Marynarce USA mniejsze lotniskowce?

Tego typu kolej na materiale służy pięciu pociskom do transportu gdzieś wgłąb tunelu, porzucając transport samochodowy w celu uniknięcia przypadkowego uderzenia pocisków z paliwem rakietowym i wybuchowymi głowicami. Najpewniej Emad w razie potrzeby zostałyby wystrzelone z tego kompleksu za sprawą pojedynczego silosu.