Reklama
aplikuj.pl

iRobot prezentuje nowy robot odkurzający Roomba i6

iRobot prezentuje nowy robot odkurzający Roomba i6

Oferta robotów odkurzających firmy iRobot powiększa się o kolejny model. Roomba i6 wyposażony został możliwość zdalnej obsługi z poziomu aplikacji, 3-stopniowy system sprzątania i inteligentną nawigację.

Roomba i6 żadnej pracy się nie boi

Na polski rynek wkracza kolejny model robota odkurzającego, którego zadaniem jest odciążyć nas w codziennych obowiązkach. Roomba i6 charakteryzuje się trzystopniowym systemem czyszczącym AeroForce. Szczotka boczna zgarnia zabrudzenia także z rogów i trudniej dostępnych miejsc, a gumowe szczotki główne usuną wplątane w dywan włosy, piasek czy koci żwirek zaś dzięki wysokiej sile ssącej Roomba i6 czyści nawet 10-krotnie lepiej w porównaniu do innych modeli. Wysokowydajny filtr AeroForce to także rozwiązanie idealne dla alergików, gdyż przechwytuje 99% cząsteczek o wielkości do 10 μm – pyłków, roztoczy i drobnoustrojów.

Czytaj też: Dyson zwraca uwagę na poziom alergenów w pomieszczeniach

Nowy robot odkurzający od iRobot potrafi nauczyć się rozkładu mieszkania i można mu zlecać sprzątanie wybranych pomieszczeń. System iAdapt 3.0 nawiguje pracą iRobota Roomba serii i6 w oparciu o technologię vSLAM, aby efektywnie poruszał się i wiedział gdzie już był, a które obszary wymagają jeszcze posprzątania. W łatwy sposób potrafi dostosować się do zmiennych warunków otoczenia i odnajdować obszary, które może posprzątać. Tutaj przydatna jest także technologia Dirt Detect. Akustyczne i optyczne czujniki wykryją obszary, które są bardziej zabrudzone, dzięki czemu Roomba i6 poświęci im więcej uwagi.

Was też denerwuje, gdy robot odkurzający się rozładuje, wróci do stacji ładującej, a potem rozpoczyna sprzątanie od nowa, choć został już tylko mały fragment? Z modelem Roomba nie ma takiego problemu. Po rozładowaniu się i ponownym naładowaniu rozpoczyna on pracę w miejscu, w którym wcześniej ją przerwał. Nie trzeba się więc martwić, że jedne miejsca będą posprzątane lepiej, a inne wcale.

Czytaj też: Oppo Enco Free2 – nowe słuchawki z ANC, dobrą baterią i atrakcyjną ceną

Stacja Clean Base i aplikacja

Roomba i6 jest kompatybilna ze stacją ładująco-czyszczącą Clean Base, która w tym modelu funkcjonuje jako akcesorium dodatkowe. To świetne rozwiązanie, bo nie trzeba nawet pamiętać o odkurzaczu. Wyczyści się sam, a my raz na jakiś czas wymieniamy tylko worek w stacji. Wygoda i komfort.

Tak jak inne modele od iRobot także Roomba i6 sterowana jest za pomocą aplikacji iRobot HOME. Dzięki niej wydobędziemy z robota wszystko, co nam oferuje. W apce ustalimy harmonogram sprzątania, czy uruchomimy funkcje dodatkowe. Do tego sprawdzimy poziom baterii i aktualny stan urządzenia. Aplikacja iRobot Home jest systematycznie rozwijana o nowe funkcje, które rozszerzają i tak szeroki już wachlarz możliwości automatycznych odkurzaczy od iRobot. Apka dostępna jest na iOS i Androidzie.