Jacht Heritage 9.9 łączy drewno z włóknem węglowym

Heritage 9.9, jacht Heritage 9.9, drewno i włókno węglowe

Kolejny jacht na naszym radarze to Heritage 9.9, posiadający cudowne połączenie drewna i włókna węglowego.

Jacht Heritage 9.9 i jego cudowne połączenie

10-metrowy jacht Heritage 9.9 bazuje na konstrukcji „Wood in Tech Skin”, która została zaprojektowana tak, aby łączyć świetne właściwości włókna węglowego z bogatym, ponadczasowym wyglądem drewna. Za ten pomysł odpowiada szef firmy Castagnola Yacht, Gabriele Maestri, który starał się znaleźć właściwą równowagę między ugruntowaną tradycją a najnowocześniejszymi innowacjami.

Czytaj też: To nie wielka robotyczna kaczka, a luksusowy megajacht!
Czytaj też: Lamborghini nawet na rynku jachtów pokazuje klasę
Czytaj też: Luksusowy jacht Nemesis One będzie jedynym w swoim rodzaju wodolotem

Sięgając pomocy specjalistów, zrealizował finalnie swoją wizję, która sprowadza się do włókna węglowego na zewnątrz kadłuba jachtu w kształcie V i stosownie przygotowanego na wodne warunki drewna na pokładzie. W rzeczywistości jednak kadłub też jest drewniany, tyle że pokryty cienką warstwą włókna węglowego z zewnątrz.

Dzięki temu jacht Heritage 9.9 jest ponoć znacznie łatwiejszy w utrzymaniu niż tradycyjna drewniana łódź, a jednocześnie zapewnia lekkość i zwinność na wodzie. W międzyczasie drewno pochłania dźwięk, dzięki czemu wszystko pozostaje ciche nawet przy maksymalnej prędkości. Jego cena (wedle wyceny Equinoxe International) ma z kolei sięgać około 590000 euro.

Czytaj też: Bijący rekordy superjacht ma coś rodem z kosmosu
Czytaj też:
Skuter wodny Atlantic nada się idealnie do powrotu na superjacht
Czytaj też:
Superjacht Aqua od Sinot wnosi ekologiczność na zupełnie nowy poziom

Heritage 9.9 oferuje pojedynczą kabinę z łazienką pod pokładem w pobliżu dziobu oraz rozbudowane sekcje dla relaksu, a nawet skromną kuchnie. Całość waży 6,5 tony i jest napędzana przez parę 320-konnych silników Yanmar wyposażonych w gondole. Pływa po wodzie z prędkością 63 km/h i może osiągać prędkość do 74 km/h. Dzięki 500-litrowemu zbiornikowi paliwa może z kolei pokonać do 296 km z prędkością 56 km/h.