WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Jak Polscy dziennikarze postrzegają SI?

Agencja PR d*fusion communication przeprowadziła właśnie badanie o nazwie „Czy leci z nami robot?”. Miało ono na celu sprawdzenie postrzegania sztucznej inteligencji wśród polskich dziennikarzy.

Okazuje się, że zdaniem 80% osób SI to szans na rozwój gospodarczy i społeczny. 77% twierdzi, że główną zaletą jest oszczędność czasu. 68% dziennikarzy zaznacza, że podstawowa obawa dotyczy zagrożenia dla naszej prywatności.

Czytaj też: Naukowcy zauważyli powstający niedaleko układ słoneczny

Spośród 110 badanych osób zaledwie 4 zaznaczyły, że ich nastawienie do SI ma negatywny charaktery. 73% ma do tego podejście pozytywne lub bardzo pozytywne. Łukasz Malczewski z agencji d*fusion communication, mówi:

Jesteśmy obecnie świadkami istotnego dialogu o znaczeniu i wpływie sztucznej inteligencji na rozwój gospodarki, nauki, społeczeństwa i każdego z nas. Dyskusje te często są wypełnione skrajnymi emocjami – od zachwytu po pełną nieufność. Niemal ¾ dziennikarzy biorących udział w naszej ankiecie przyjęło pozytywną postawę wobec tego zjawiska. Co więcej, 8 na 10 z nich przyznało, że jest to szansa dla rozwoju gospodarki i społeczeństwa. Potwierdza to otwartość osób kształtujących opinię o AI i chęć do merytorycznej dyskusji na ten temat.

Pełne wyniki badania znajdziecie pod tym linkiem.

Czytaj też: Mgławica Laguna robi niesamowite wrażenie

Źródło: Materiały prasowe