WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Jak ulepszyć gry z PS4 na PS5?

Sony ma prosty sposób na ulepszenie gier z aktualnej generacji konsol. Na PS5 nie będzie to wcale trudne.

Posiadacie kolekcją gier PS4, które chcecie również zagrać od czasu do czasu na PS5? Ulepszenie tych tytułów jest niezwykle proste. Choć jeśli zastanawiacie się co zrobić jak raz mamy grę na płycie, a raz w wersji cyfrowej to… już wiemy!

Ulepszanie gier PS4 na płytach

Sony przedstawiło w jaki sposób możemy ulepszyć nasze produkcje. Jeśli nasza gra jest na płycie PS4 to, aby zagrać w nią na PS5 musimy włożyć ją do napędu PS5 (jeśli wybraliśmy PS5, a nie PS5 Digital Edition). Gdy już to zrobimy to przejdziemy do miejsca, w którym pojawiają się na PS5 gry i tam zatwierdzimy pytanie o pobranie ulepszonej wersji gry. Wciąż jednak, aby w nią grać będziemy musieli mieć płytę PS4 w napędzie PS5. Jeśli kupimy PS5 Digital Edition, a gra z PS4 jest na płycie – nic z tym nie zrobimy.

Czytaj też: Furki Cyberpunk 2077 w nowym odcinku Night City Wire 4!
Czytaj też: Patrzę na czasy ładowań Xbox Series X i się śmieje
Czytaj też: Porównanie NFS Hot Pursuit Remastered. Jak nie widać różnicy to po co przepłacać?

Ulepszanie cyfrowych gier PS4

Aktualizacja gry PS4 do jej wersji PS5 jest jeszcze łatwiejsza jeśli nasza produkcja jest w wersji cyfrowej. W PlayStation Store po prostu wyszukujemy naszą grę i wybieramy opcję przerobienia jej na wersję PS5. Potem możemy już grać w lepszej wersji.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News