Reklama
aplikuj.pl

Jak wybić szybę w samochodzie? Jakie błędy popełniamy?

jak wybić szybę

Czasem dochodzi do sytuacji, w której musimy wybić szybę w samochodzie. Jak się za to zabrać?

Jak wybić szybę w samochodzie? Pewne nagranie z sieci pokazuje dokładnie… jak tego nie robić. Dowiedzmy się zatem, jak powinno się to wykonywać.

W sytuacji gdy dziecko lub zwierzę pozostawione jest w zamkniętym samochodzie w upał wiele osób podejmuje się próby wybicia szyby. Jeśli udowodnimy wezwanej policji, że działaliśmy w stanie wyższej konieczności – możemy to zrobić. Zdarza się też, że sami musimy zbić szybę ze względu na jakiś problem z samochodem lub podczas wypadku.

Czytaj też: Nie uwierzycie ile zarabiali producenci samochodów na sekundę

Pewne nagranie w sieci zaprezentowało działania Wojsk Obrony Terytorialnej, które szkolono z tego typu czynności. Instruktor specjalnie wpuścił słuchaczy w maliny, aby zobaczyli jak trudno zbić szybę stosując sposoby, o których pomyślimy od razu.

Jak zatem należy zbić szybę? Nasza uwaga nie powinna skupiać się na środku szyby. Jej słabe punkty to brzegi i to w nie powinniśmy celować. Najlepiej będzie wziąć przedmiot, którym punktowo uderzymy kilka razy w jedno miejsce. Szyba powinna stawić wtedy o wiele mniejszy opór.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News