Ciekawi Was, jakie nowości szykuje Valve na Steam w 2019 roku? Jeśli tak, to świetnie trafiliście, ponieważ firma akurat udostępniła swoje plany.

Wszystko w ramach naprawdę obszernego podsumowania, które nie tylko zbliża nas (użytkowników) do firmy, ale też jest cenne dla niej samej, ponieważ „[…] w ten sposób jesteśmy bardziej świadomi tego, co osiągnęliśmy i w jakim kierunku powinniśmy się rozwijać”. Wśród zapowiedzianych nowinek zdecydowanie wyróżniają się tak naprawdę trzy.

Zdecydowanie najciekawszą jest technologia Steam Trust, która napędza obecnie CS:GO i może okazać się ratunkiem dla zmory wieloosobowych gier drużynowych, czyli matchmakingu. Valve chce nie tylko dopracować sposób, w jaki algorytm ocenia „poziom zaufania” danego gracza, ale też udostępnić go pozostałym twórcom.

Pozostałe dwie nowości, choć nie aż tak wpływające na społeczność, to „Aktualizacja biblioteki Steam” i „Popularyzacja gier w sklepie”. O ile ten pierwszy cel przyniesie nową szatę graficzną i funkcje w naszym zbiorku gier, to ten drugi skupi się na tym, abyśmy go jeszcze szybciej powiększali, podrzucając nam tytuły na bazie naszej preferencji z wykorzystaniem algorytmów wykorzystujących uczenie maszynowe. Ponadto firma chce zrealizować następujące plany:

  • Nowy system wydarzeń: zaktualizujemy system wydarzeń społeczności Steam, abyś mógł wyróżnić ekscytujące wydarzenia w twoich grach, na przykład: turnieje, transmisje lub cotygodniowe wyzwania.
  • Steam.tv: planujemy rozwinąć http://steam.tv/ i transmitować nie tylko niektóre transmisje i specjalne wydarzenia, ale wspierać wszystkie gry.
  • Czat Steam: mamy zamiar wypuścić nową mobilną aplikację Steam Chat, aby umożliwić dzielenie się ulubionymi plikami GIF z przyjaciółmi, podczas gdy jesteś w drodze.
  • Program kafejek internetowych Steam: Zamierzamy oficjalnie uruchomić nowy program kafejek internetowych, aby gracze mogli z przyjemnością korzystać z platformy Steam w setkach tysięcy kawiarni internetowych na całym świecie.

Czytaj też: Nawet The Division 2 ominie Steama na rzecz Epic Games Store

Źródło: Valve

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!