WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Jakie są najbardziej popularne kolory samochodów? Badanie odpowiada

Szlachetna miedź, róż, granat, a może czerwień? Chociaż na drogach widać to, jak na dłoni, to teraz badanie odpowiada nam na pytanie, które z kolorów samochodów są najbardziej popularne.

Globalny raport popularności kolorów w wykonaniu Axalcie na 2019 rok (Global Automotive Color Popularity Report) ujawnia, jakie kolory samochodów były w tym roku najpopularniejsze. Nie jest to może i jakieś zaskoczenie, bo tego typu badania nie należą do rzadkich, ale cyferki nie kłamią – biały dominuje na rynku dziewiąty rok z rzędu.

Całe 38% klientów wybiera biel przy kupnie nowego samochodu, a pozostali decydują się na czerń i odcienie szarości (kolejno 19 i 13 procent). Dodajmy do tego kolor srebrny i otrzymujemy całe 80% kolorystycznego udziału w rynku samochodów na całym świecie. Jak czytamy w raporcie:

Podczas gdy cztery najlepsze neutralne kolory – biały, czarny, szary i srebrny – nadal wiodą światowe preferencje, zaczynamy zauważać, że inne kolory zyskują popularność, choć w przeszłości nic na to nie wskazywało.

Co ciekawe, czerwony lakier upodobali sobie zwłaszcza mieszkańcy Ameryki Północnej, podczas gdy Rosjanie lubią brązowe i beżowe wykończenie. Jeśli z kolei rzucimy okiem na statystyki europejskie, a nie światowe, to „u nas” dominuje nie biały, a szary kolor. Tymczasem niebieski jest najbardziej popularny w Stanach Zjednoczonych i na Starym Kontynencie.

ŹRÓDŁO: Motor1