Japonia wyśle w kosmos dwie satelity w kształcie Gundama

Japonia wyśle w kosmos dwie satelity w kształcie robotów z anime
Japonia wyśle w kosmos dwie satelity w kształcie robotów z anime

Japonia w swoich przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku zdecydowanie chce wykorzystać tę imprezę do rozpowszechnienia swojego dziedzictwa kulturowego. Słyszeliśmy już o renowacji zabytków, czy renowacji słynnego systemu kolejowego, a teraz dotarły do nas informacje o tym, że Japonia wyśle w kosmos dwie satelity w kształcie robotów z anime. 

Czytaj też: Mysz Mousegun od Ragnok ma wprowadzić nowy poziom realizmu do strzelanek

Wszystko rozbija się o roboty z serialu Mobile Suit Gundam, a dokładnie Zaku Gundama i Chara, które w ramach współpracy z Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) i uniwersytetu w Tokio zostaną wysłane na orbitę w mikrosatelicie o niewielkich rozmiarach rzędu 11 na 3,9 cali. Wykonano je z żywicy ochronnej na specjalne zamówienie i wyposażono w siedem kamer, które będą relacjonować przygodę Gundama na górze satelity i Zaku w jej kokpicie w podróży na i z orbity.

https://youtu.be/4nxjtO8m9Pk

Sam serial Mobile Suit Gundam był emitowany od 1979 do 1980 roku i choć spotkał się z niezadowalającymi ocenami, to zyskał popularność, gdy japoński producent zabawek Bandai nabył prawa do produkcji plastikowych wersji bojowych robotów z serialu. To prawdopodobnie sprawiło, że w 1985 roku seria została wznowiona i z czasem rozpowszechniła się na cały świat, stając się przykładem anime.

Oba modele robotów wystrzelone w kosmos będą wyświetlać komunikaty wsparcia dla sportowców, podczas gdy kolory ich oczy będą zmieniać się, aby pasować do ​​flagi olimpijskiej .

Czytaj też: Blizzard uważa, że Diablo Immortal na telefony nie będzie dla każdego

Źródło: Popular Mechanics