WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Mysz Mousegun od Ragnok ma wprowadzić nowy poziom realizmu do strzelanek

Mysz Mousegun od Ragnok ma wprowadzić nowy poziom realizmu do strzelanek

Chociaż nic nigdy nie zastąpi połączenia myszy i klawiatury w shooterach, gdzie zależy nam na precyzji i pokonaniu przeciwników, to w tych mniej wymagających FPSach nasze umiejętności nabyte w kompetytywnych tytułach są wręcz zbyt wysokie. Dlaczego by więc wtedy nie postawić na nieco wyższy realizm? 

Czytaj też: Skuter wodny Kymera K-X2 wprowadza powiew świeżości na rynek

W tę właśnie stronę poszła chińska firma o nazwie Ragnok, która swoją wertykalną myszą Mousegun chce nas przekonać, że trzymamy w dłoniach pistolet. A tak dokładnie, to niewielka część wzorowana na Desert Eagle, która podobno wygląda i sprawia wrażenie prawdziwego. Trudno jednak nie dostrzec w nim zwyczajnego kontrolera, który przynajmniej jest jako-tako ergonomiczny.

Rozkład przycisków na tym urządzeniu jest oczywiście inny, a funkcję LPM przyjmuje zamontowany na przodzie przycisk w formie „spustu”. Pod nim znalazł się z kolei tradycyjny prawy przycisk myszy, podczas gdy rolka znalazła się na grzbiecie Mousegun. Niech nie zwiedzie Was wrażenie, że „to coś” nie może się poruszać po podkładce – oczywiście może, jak zwyczajna mysz i to z czułością do 3200 DPI, co zwiastuje marny sensor.

Pomysł polega oczywiście na nadaniu realizmu, ale Ragnok twierdzi również, że urządzenie jest bardziej ergonomiczne niż te zwyczajne myszki. Mousegun jest też zaprojektowany tak, aby sprawdzał się równie dobrze zarówno w lewej, jak i prawej ręce. Łączy się bezprzewodowo z komputerem PC lub Mac i jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 800 mAh.

Ragnok planuje wystrzelić Mousegun na Indiegogo, chociaż nie wiadomo jeszcze, kiedy kampania zostanie uruchomiona lub kiedy urządzenie trafi do klientów. Firma ujawniła jednak, że ​​produkcja już się rozpoczęła, więc nie powinno to trwać aż tak długo. Początkowo jego cena ma wynosić 59$, ale w sprzedaży detalicznej już całe 118$.

Czytaj też: Gra Steep za darmo od Ubisoftu

Źródło: New Atlas