Jeden z najbardziej ikonicznych, choć podrobionych samochodów Ferrari z filmów sprzedany

Ferrari 250 GT California Spyder,Ferrari 250 GT, replika 250 GT, replika Ferrari

Kawałek filmowej historii zamknięty w Ferrari 250 GT California Spyder został sprzedany, ale niech nie wydaje się Wam, że był to oryginał.

Tak naprawdę sprzedany model nie był bowiem tym (czyli 1985 Modena GT Spyder California), którego cena wynosi średnio 14,1 miliona dolarów. W rzeczywistości była to jedna z replik 250 GT, które wystąpiły w filmie Wolny dzień pana Ferrisa Buellera z 1986 roku.

Choć do wykonania ujęć z bliska w tym filmie wykorzystano prawdziwy egzemplarz 250 GT, producenci potrzebowali czegoś, co mogłoby zostać zniszczone w imię sztuki i kilku kadrów. Możecie się spodziewać, że warty fortunę egzemplarz nie wchodził w grę.

Dlatego twórcy zawarli umowę z firmą Modena Design and Development, aby zbudować trzy repliki, wśród których ta wylicytowana była tą pierwszą.

Według domu aukcyjnego sprzedany samochód został całkowicie odnowiony przez założyciela Modeny Design, Neila Glassmoyera. Jego napędzeniem zajmuje się 7-litrowy silnik V8, który przekazuje moc na tylne koła za pomocą pięciobiegowej manualnej TKO 500 i mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu.

Chociaż cena sprzedaży nie została jeszcze ujawniona, poprzednim razem ten sam model, choć nie wystąpił na ekranie, sprzedał się za 407000$.