Reklama

Jednak nie tak dużo użytkowników chce porzucić WhatsApp

wideorzomowy whatsapp, aplikacja whatsapp, zmiany whatsapp

W ostatnich miesiącach WhatsApp kojarzony był, przede wszystkim z kontrowersjami wokół polityki prywatności. W sieci mówiło się o „masowym” odpływie użytkowników, ale jak to jest w rzeczywistości?

Nowy regulamin WhatsApp nie przyniósł tak wielu pożegnań, jak mogłoby się wydawać

Na początku trzeba już zaznaczyć, że poniższe dane dotyczą jedynie Niemiec, bo to właśnie w tym kraju agencja DPA przeprowadziła badanie. Wykazało ono, że obecnie 79% użytkowników komunikatora normalnie z niego korzysta i nadal będzie to robiło. Przeszło połowa z nich zaakceptowała nawet nowy regulamin. Zmiany w aplikacji nie przyniosły więc aż tak wielu ucieczek. Wśród badanych zaledwie 13% zadeklarowało, że usunie aplikację. Do tej pory, ze wszystkich ankietowanych, zrobiło to jedynie 3%.

Czytaj też: SI od Facebooka rozpozna deepfake i znajdzie jego źródło

Wygląda więc na to, że szumnie deklarowane odejścia skończyły się tylko na słowach. Oczywiście trudno tutaj odnosić się do całego świata, bo dane mamy tylko z Niemiec, ale dają nam one pewne pojęcie o sytuacji. Być może taki obrót sprawy wynikł ze zmiany podejścia Facebooka. Na początku bowiem mówiono, że akceptacja nowego regulaminu jest konieczna, inaczej nasze konto zostanie usunięte. Obecnie akceptacja nie jest wymagana i jej brak nie niesie żadnych konsekwencji.

Czytaj też: Facebook wprowadza reklamy w Instagram Reels na całym świecie

Zmieniło się jedynie podejście użytkowników, bo połowa badanych ma gorsze zdanie o komunikatorze. Jednak choć boją się o swoje dane, nadal z niego korzystają. Zaledwie 28% ankietowanych nie przejmuje się nową polityką prywatności wdrożoną przez WhatsApp.