WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jednoczęściowa gitara Lassie z włókna węglowego porzuciła wzmacniający pręt

W swojej jednoczęściowej gitarze Lassie firma Rubato Guitars postanowiła porzucić obecność prętu, który stabilizuje gryf z korpusem i ma to sens, bo ta została oparta na sztywności włókna węglowego. 

Czytaj też: Do 2024 sprzedaż składanych smartfonów osiągnie 50 milionów sztuk

Pierwszy model od tego producenta rzeczywiście posiada jednoczęściową konstrukcję w ujęciu gryfu i korpusu, co jest na swój sposób nowatorskie. Dzięki temu Lassie zdobyła nie tylko jakiś tam marketing, ale też zapewnia nabywcy brak potrzeby częstego strojenia ze względu na wahania temperatur i rozszerzanie/skórczanie się materiałów.

Rubato Guitars nie postawili jednak wyłącznie na węglowy kompozyt, bo elementy drewniane (z klonu płomienistego) znajdziemy w wyłożeniu 25,5-calowego gryfu z 24 progami, a mosiężne wykończenie w wielu stricte ozdobnych częściach. Konstrukcja z włókna węglowego sprawia jednak, że ​​jest to gitara lekka, bo ważąca zaledwie 2,5 kg i pod kątem wyglądu dosyć unikalna. Cena? 3930$ po ówczesnym zamówieniu, do którego Rubato Guitars dorzuca też aluminiową walizkę do transportu.

Czytaj też: Stwórz sam perkusję z kartonu w ramach Beatbox od Rhythmo

Źródło: New Atlas