Reklama
aplikuj.pl

Jerzy Zięba dalej leczy Koronawirusa. A Allegro nie zamierza wycofywać jego książek

Koronawirus to młyn na wodę dla twórców fałszywych teorii i świetna okazja do zarobku. Bryluje w tym Jerzy Zięba. Często błędnie nazywany doktorem, promuje w Internecie swoje teorie na temat leczenia Koronawirusa, a następnie odsyła po instrukcje do swoich książek. A te znajdziecie np. na Allegro. Co na to serwis? Niestety nic.

Koronawirus to dla ludzi pokroju Zięby manna z nieba

Sytuacje taka jak obecna to w dzisiejszych czasach zagrożenie znacznie większe niż nawet 10 lat. W dobie powszechnego dostępu do Internetu bardzo łatwo jest trafić na ludzi szukających uwagi lub łatwego zarobku.

Jedni chcą tylko wprowadzić zamęt historiami takimi jak ta o rzekomym zamknięciu Warszawy przez wojsko (wg identycznej historii, Niemcy chcą zamknąć Berlin). Inni chcą utwierdzić nas w przekonaniu o słuszności swoich teorii. Jak Justyna Socha, prezes stowarzyszenia StopNOP kwestionującego aktualny kształt obowiązkowego programu szczepień, która od kilku dni próbuje nam wmówić, że dzięki ustawom wprowadzanym przez rząd do naszych domów razem z drzwiami wparuje policja sanitarna i przymusowo nas zaszczepi niezbadaną szczepionką.

Mamy też ludzi szukających łatwego zarobku. Jedni wysyłają łańcuszki z SMS-ami o konieczności zabezpieczeniu pieniędzy z banków, inni jak słynny mgr inż. Zięba – leczą Koronawirusa.

Zobacz też: Co ma wspólnego Koronawirus i 5G? Dla specjalistów dezinformacji więcej niż myślisz

Plan doskonały

Pomimo zablokowania oficjalnego kanału Zięby na YouTubie, nagrywa on kolejne materiały i publikuje je na Facebooku, innych serwisach lub rozsyła z anonimowych kont. Albo robią to też jego wyznawcy i sympatyzujące z nim kanały.

Plan działania jest prosty. W filmach pojawiają się ogólne informacje o tym jak leczyć Koronawirusa plus oczywiście konieczna wzmianka, że wszystkie specyfiki łącznie z odpowiednio zakrzywioną witamina C trzeba kupować w sprawdzonych miejscach. Jak sklep Zięby. Na koniec, nasz „doktor” nie mówi jak wykonywać dożylne wlewy, np. ze złota i srebra. W tym celu po stosowne instrukcje odsyła do swoich książek. I tak interes się kręci.

Poniższe nagranie nie pochodzi z kanałów powiązanych z Ziębą, nie nabijamy mu wyświetleń:

Allegro nie widzi problemu w sprzedawaniu książek Zięby

Internauci w ostatnich dniach zaciekle walczą z dezinformację w sieci, a na ich celowniku od dłuższego czasu jest Zięba. Zaczęli więc pytać wprost Allegro, dlaczego dalej sprzedają jego, jakby nie patrzeć niebezpieczne dla zdrowia, porady. Jeśli ktoś uważa inaczej, to poproszę o przesłanie filmu jak robi sobie dożylne wlewy ze złota i srebra.

Allegro problemu nie widzi, bo… książki Zięby nie łamią regulaminu serwisu.

Książki może nie łamią regulaminu, ale ich treść i zawarte w niej porady sa często uznawane za szkodliwe. Szczególnie takie jak np. dożylne wlewy z perhydrolu. I Allegro powinno zrobić słuszny wyjątek. W końcu to prywatny serwis, który może sam zadecydować co sprzedaje, a co nie. A Zięba jeśli chce sprzedawać swoje porady, niech rozstawi stragan przy ulicy i sprzedaje je osobiście.