Reklama
aplikuj.pl

Co przyniesie jesienna aktualizacja Windows 10?

Microsoft skorzysta z SI do rozsyłania aktualizacji Windowsa 10
Microsoft skorzysta z SI do rozsyłania aktualizacji Windowsa 10

Najnowsza jesienna aktualizacja Windows 10 przynosi kilka nowości, a wśród nich automatyczne dostosowywanie kolorów kafelków w Menu Start, nowe funkcje w Microsoft Edge, a także kilka mniejszych dodatków.

Jesienna aktualizacja Windows 10

Microsoft przygotował jesienny pakiet poprawek do Windowsa 10, który już niedługo trafi do użytkowników w nowej aktualizacji. pakiet nazwano wersją 20H2 nie bawiąc się już w dodawanie nazw miesięcy, bo np. majowa trafiła do niektórych z ogromnym opóźnieniem, dlatego właśnie Microsoft postanowił zapobiegawczo odnieść się jedynie do drugiego półrocza.

Czytaj też: Koniec z przypadkowym przewijaniem filmów na YouTube
Czytaj też: Netflix kończy rozdawanie darmowych okresów próbnych. Choć nie całkiem
Czytaj też: Mapy Google pokażą jak bardzo zatłoczony jest sklep lub restauracja

Do Microsoft Edge zostanie dodana funkcja o nazwie Kolekcje, która pozwoli nam w łatwy sposób zapisać i skatalogować znalezione w sieci treści bez robienia masy zakładek. Narzędzie Edge Collection pozwala tworzyć katalogi produktów, a potem za pomocą specjalnego przycisku „Porównaj ceny z innymi sprzedawcami” na porównywanie ofert.

Menu Start przejdzie estetyczną metamorfozę, która w końcu sprawi, że kafelki będą wyglądały ładnie i spójnie. Po zainstalowaniu aktualizacji 20H2 zarówno tło jak i kafelki będą kolorystycznie nawiązywać do wiodącego motywu systemu, który ma użytkownik.

Oprócz tego Microsoft przygotował jeszcze kilka mniejszych poprawek, które pozwolą nam na większe możliwości personalizowania paska zakładek, uczyni powiadomienia bardziej czytelnymi dodając do nich ikonę aplikacji, która je wysyła, a także domyślne przełączenie w tryb tabletu, gdy od urządzenia 2-w-1 odłączymy klawiaturę. Poprawki dotyczą także zmiany częstotliwości wyświetlanego obrazu w ustawieniach.