Jest już pięciokrotnie więcej sesji webinarowych

ClickMeeting, webianria ClickMeeting

Masowo wzrasta liczba osób korzystających z narzędzi do zdalnej nauki i pracy. W dobie pandemii koronawirusa ich popularność będzie cały czas rosła.

Polski dostawca rozwiązań webinarowych ClickMeeting przygotował bezpłatną bazę wiedzy z uniwersalnymi materiałami dla nauczycieli i innych osób, które chcą je wykorzystać. W przypadku tej platformy firma notuje pięć razy więcej zapytań od klientów z Polski, trzy razy więcej ze świata i 312% wzrost wejść na strony aplikacji. Firma musiała więc zwiększyć wydajność infrastruktury, aby sobie z tym poradzić.

Dominika Paciorkowska, Managing Director z ClickMeeting, mówi:

Z dnia na dzień osoby mające mniejszą styczność z technologiami i rozwiązaniami typu webinar zaczęły z nich korzystać. Dlatego chcemy wspierać i ułatwić im prowadzenie spotkań, lekcji, szkoleń czy wydarzeń za pomocą Akademii Clickmeeting. Nasze narzędzie nie tylko pomaga prowadzić zajęcia lekcyjne czy spotkania zespołów, ale też jest wsparciem marketingowym do rozwijania biznesu oraz organizacji wydarzeń.

Warto tutaj też wspomnieć o Akademii ClickMeeting. Nie każdy musi sobie świetnie radzić z takimi rozwiązaniami i dzięki temu projektowi każdy będzie mógł łatwo zrozumieć podstawy obsługi. Powstał też poradnik dla nauczycieli, który znajdziecie tutaj.

ClickMeeting, webianria ClickMeeting

Agnieszka Chrząszcz, zastępczyni dyrektora Centrum e-learningowego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, komentuje:

Webinary wykorzystujemy na uczelni od kilku lat. Z zajęć online korzystają studenci wszystkich rodzajów studiów, aczkolwiek dla studentów niestacjonarnych i podyplomowych jest to najlepsze rozwiązanie. Obecnie możemy przeprowadzić 50 równoległych spotkań, wykładów czy warsztatów w czasie rzeczywistym.

Z rozwiązania ClickMeeting korzystają już takie jednostki jak: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku i w Toruniu i Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Profi-Lingua i DaVinci International Schools. W najbliższych dniach lista z pewnością ulegnie jeszcze wydłużeniu.

Czytaj też: Tidal i Legimi za darmo w T-Mobile