WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Jeszcze ładniejsze potwory w Wiedźminie 3 z modyfikacją HDMR

Przygody pana Geralta pojawiają się u nas częściej w formie wątków dotyczących serialu, a nie gier, więc trzeba to nadrobić. Rzućmy więc okiem na modyfikacje HDMR, która sprawia, że potwory w Wiedźminie 3 nabierają jeszcze większej dozy charakteru.

Odnalezienie tej modyfikacji sprawiło, że zacząłem się zastanawiać nad sporym bestiariuszem w Wiedźminie 3 i pomimo ukończenia gry w całości jedynym potworem, który zapadł mi w pamięć był Duch Lasu, czyli Leszy. A to jest co najmniej dziwne, bo CD Projekt Red naprawdę postarało się przy tworzeniu modeli tych mniej i tych bardziej magicznych wynaturzeń, co widać na garści screenshotów:

Tej szczegółowości monstrów nie znajdziecie jednak w surowej grze, bo za podbicie jakości odpowiada modyfikacja HDMR (HD Monsters), którą znajdziecie i pobierzecie za darmo na stronie NexusMods. Twórca pisze o niej następująco:

Ten mod ponownie opracowuje wszystkie potwory (w tym z rozszerzeń), aby zwiększyć szczegóły tekstur. HDMR stara się zachować aspekt waniliowy, aby nie zmieniać pracy CDPR, ale w niektórych przypadkach pełna lub częściowa przeróbka jest zostało zrobione ze względu na złą jakość tekstur.

Nie stworzę listy zmian, ponieważ niemożliwe byłoby wyszczególnienie wszystkich zmian dokonanych w ponad 350 teksturach. Ten mod wymaga ogromnej pracy, więc jeśli chcesz pomóc mi go ulepszyć, możesz zostawić konstruktywną opinię.

Czytaj też: Tak wygląda Geralt w serialowym wydaniu od Netflix

Źródło: NexusMods