Volkswagen zaprezentował ostatnio szóstą generację sedana Jetta GLI, który według samego producenta ma umocnić jego zaangażowanie w małe samochody, ponieważ „VW od dawna jest synonimem małych, sportowych samochodów”.

A co zaoferuje Jetta GLI 2019? W skrócie – połączenie platformy Volkswagena Jetta z 2019 roku i wydajności z modeli Golf GTI oraz R. Nie mogło jednak zabraknąć zauważalnych zmian pod kątem wyglądu, aby odróżnić nowy egzemplarz w ofercie Volkswagena od innych, standardowych modeli Jetta. Omawiany dziś będzie cechował się mniejszym prześwitem, który wraz z czerwonym paskiem na grillu nadaje całości „przysadzisty” charakter. Za sportowy wydźwięk odpowiada z kolei płetwowy tylny dyfuzor w połączeniu z dwoma chromowanymi wydechami. Takich smaczków nie mogło też zabraknąć wewnątrz w skórzanym i całkiem minimalistycznym wykończeniu.

Pod maską Jetta GLI 2019 znajdzie się 2-litrowy turbodoładowany silnik z wtryskiem bezpośrednim, który wytwarza 228 koni mechanicznych i 350 Nm momentu obrotowego. Zaprzęgnięto go do sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów z napędem na przednie koła, ale pojawi się też wersja z automatyczną skrzynią z podwójnym sprzęgłem.

Całość dopełniają ogrzewane siedzenia, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, automatyczne reflektory, bezkluczykowe drzwi, przycisk startu silnika, wycieraczki z czujnikiem deszczu i automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne. 2019 Volkswagen Jetta GLI wejdzie na rynek amerykański w drugim kwartale 2019 roku. Ceny i inne szczegóły zostaną ogłoszone bliżej daty premiery.

Czytaj też: Evergreen to (FUV) zabawny pojazd użytkowy od Arcimoto

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej