Reklama

Just Cause 4 ze zdecydowanie lepszą płynnością od Just Cause 3!

Just Cause 4 ze zdecydowanie lepszą płynnością od Just Cause 3! Pierwsze testy zapowiadają znaczną poprawę płynności gry!

Just Cause 3 zasłynęło z ogromnego świata, w którym wiele elementów się niszczyło. Taka skala rozgrywki spowodowała jednak, że trzeba było mieć w miarę porządny komputer, aby bezproblemowo grać w ten tytuł. Posiadacze konsol mieli jeszcze gorzej, ponieważ oni byli skazani na rozgrywkę w 20-25 klatkach na sekundę. Gdy gracze zobaczyli skalę Just Cause 4, a do tego szalejące po mapie tornada – zamarli z przerażenia.

Jak się okazuje, chyba niepotrzebnie! Producent gry postawił sobie za cel sprawienie, aby ich gra nie miała takich problemów z płynnością. Najnowsze testy na komputerach PC wskazują, że prawdopodobnie udało się osiągnąć cel. Digital Foundry było bezlitosne. Redaktorzy uruchomili grę w 4K, na maksymalnych detalach na karcie GeForce 1080Ti. Efekt? 40-50 klatek na sekundę przed premierą, na takim sprzęcie robi wrażenie!

Ponadto, w przyszłości gra otrzyma wsparcie dla technologii DLSS, co pozwoli na jeszcze lepszą grafikę. Daje to nadzieję, że tytuł na podstawowe wersje Xboksa One oraz PlayStation 4 będzie działał w 30 klatkach na sekundę.

Czytaj też: Autor słabego Drawn to Death krytykuje dzisiejsze gry AAA

Źródło: overclock3d.net