Reklama

Już niedługo przeniesiemy historię czatów w WhatsApp i to nie tylko pomiędzy urządzeniami

whatsapp

Już niedługo będziemy mogli w końcu przenieść historię czatów w WhatsApp pomiędzy urządzeniami, niezależnie czy chodzi o Androida czy iOS. Okazuje się również, że prawdopodobnie będzie to można zrobić także pomiędzy numerami telefonów.

WhatsApp – łatwe przenoszenie historii rozmów

WhatsApp szuka sposobów, by zatrzymać przy sobie użytkowników, którzy od jakiegoś czasu masowo odpływają do konkurencji. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest nowy regulamin i związane z nim kontrowersje. Najpierw postawiono ultimatum – albo zaakceptujesz politykę prywatności, albo żegnaj się z kontem w komunikatorze. Potem WhatsApp przesuwał w czasie wdrożenie nowych zasad, aż w końcu stanęło na lekkich ograniczeniach, z którymi ma wiązać się brak akceptacji nowego regulaminu. W międzyczasie także zaczęto dodawać jeszcze więcej funkcjonalności, które mają na celu zatrzymanie użytkowników.

Czytaj też: Co napędzi Samsung Galaxy S21 FE? Wyciek zdradza układ

Jedną z nich jest przenoszenie historii czatów pomiędzy urządzeniami. Opcja bardzo przydatna, bo do tej pory trzeba było robić to ręcznie i na dodatek nielegalnie, bo taki proceder był niezgodny z regulaminem. Teraz jednak WhatsApp oficjalnie testuje tę funkcję. Pozwoli ona na przeniesienie pomiędzy Androidem i iOS historii naszych rozmów. Co istotne, najnowsze doniesienia mówią też o dodatkowej możliwości – przeniesieniu rozmów na inny numer telefonu. To akurat świetna wiadomość, bo zmiana numeru telefonu przypisanego do dotychczasowego konta nie będzie oznaczała utraty historii czatów.

Taka możliwość z pewnością wpłynie na decyzję obecnych użytkowników co do pozostania w WhatsAppie. Oczywiście, jeśli komuś nie pasuje polityka prywatności platformy, to raczej nie ważne jakie nowości się pojawią i tak przy komunikatorze nie zostanie. Podobnie jak osoby, które już odeszły, raczej po czymś takim nie wrócą do WhatsAppa. Jednak dla obecnych użytkowników może być to dobra opcja, która ułatwi im życie. W końcu nie zawsze trzymamy się tylko jednej platformy, a nawet jednego numeru telefonu.

Czytaj też: Test Xiaomi Mi Band 6. Czy warto zamienić Mi Banda 5?

Kiedy funkcja trafi do komunikatora? tego jeszcze nie wiadomo. Na razie wiadomo, że jest testowana. WhatsApp nie podaje żadnych konkretnych terminów.