WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Kajak Oru Inlet wygląda tak, jakby po prostu nie mógł zadziałać

Kajak Oru Inlet wygląda tak, jakby po prostu nie mógł zadziałać

Czy macie czasem tak, że najchętniej to wzięlibyście ze sobą do pracy kajak, podróżując środkami miejskiego transportu, usadzili go pod biurkiem, a po pracy wsadzili go pod pachę i udali się nad jezioro? Jeśli tak, to inspirowany origami kajak Inlet od firmy Oru jest dla Was, choć dopiero wpadł na Kickstartera w promocyjnej, choć ograniczonej czasowo cenie 749$. Normalnie zgarnie Wam z kieszeni 899$ z premierą w kwietniu 2020 roku. 

Czytaj też: Jak wygląda gotowości logistyczna marynarki wojennej USA?

Kajak Inlet chwali się wieloma cechami, wśród których najważniejsze zdecydowanie dotyczą jego mobilności. Jest on bowiem lekki (waży około 9 kilogramów) i może zostać złożony do wymiarów sporej walizki (107 x 48 x 25 cm), a jego rozłożenie trwa zaledwie kilka minut. Wtedy to sięga już rozmiarom 304,8 x 78,7 cm.

Podobnie jak inne kajaki Oru, model Inlet został wykonany z falistego polipropylenu poddanego działaniu promieniowaniu UV. Jest to cięższa, wykonana na zamówienie wersja wytrzymałego plastiku, która powinna wytrzymać wiele… a dokładnie na 20000 wypadów nad jezioro, czy wodę. Uderzcie jednak lekko w brzeg i… raczej struktura Inlet zostanie nieco zachwiana. Tak czy inaczej ten model jest kierowany do wszystkich grup wiekowych i przyjmie na pokład wyłącznie jedną osobę, której waga nie przekracza 125 kilogramów

Czytaj też: WhatsApp ma trzy poważne luki bezpieczeństwa

 Źródło: New Atlas, Kickstarter