Czy macie czasem tak, że najchętniej to wzięlibyście ze sobą do pracy kajak, podróżując środkami miejskiego transportu, usadzili go pod biurkiem, a po pracy wsadzili go pod pachę i udali się nad jezioro? Jeśli tak, to inspirowany origami kajak Inlet od firmy Oru jest dla Was, choć dopiero wpadł na Kickstartera w promocyjnej, choć ograniczonej czasowo cenie 749$. Normalnie zgarnie Wam z kieszeni 899$ z premierą w kwietniu 2020 roku. 

Czytaj też: Jak wygląda gotowości logistyczna marynarki wojennej USA?

Kajak Inlet chwali się wieloma cechami, wśród których najważniejsze zdecydowanie dotyczą jego mobilności. Jest on bowiem lekki (waży około 9 kilogramów) i może zostać złożony do wymiarów sporej walizki (107 x 48 x 25 cm), a jego rozłożenie trwa zaledwie kilka minut. Wtedy to sięga już rozmiarom 304,8 x 78,7 cm.

Podobnie jak inne kajaki Oru, model Inlet został wykonany z falistego polipropylenu poddanego działaniu promieniowaniu UV. Jest to cięższa, wykonana na zamówienie wersja wytrzymałego plastiku, która powinna wytrzymać wiele… a dokładnie na 20000 wypadów nad jezioro, czy wodę. Uderzcie jednak lekko w brzeg i… raczej struktura Inlet zostanie nieco zachwiana. Tak czy inaczej ten model jest kierowany do wszystkich grup wiekowych i przyjmie na pokład wyłącznie jedną osobę, której waga nie przekracza 125 kilogramów

Czytaj też: WhatsApp ma trzy poważne luki bezpieczeństwa

 Źródło: New Atlas, Kickstarter

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!