Reklama
aplikuj.pl

Kalendarz Google może działać także offline

Google kalendarz, Google Lista zadań

Google postanowiło ułatwić życie osobom, które nie zawsze mają stabilne połączenie z siecią. Nawet offline będzie można skorzystać z kalendarza Google, tylko trzeba wiedzieć jak.

Jak uruchomić Kalendarz Google w trybie offline?

Chcąc korzystać z Kalendarza od Google bez połączenia z internetem nie trzeba specjalnie kombinować. Najpierw trzeba włączyć w ustawieniach funkcję pracy offline, a potem, gdy już nie mamy połączenia z siecią wejść na niego za pośrednictwem Chrome. Aplikacja pokaże nam błąd i informację o braku internetu, ale przez przeglądarkę takiego problemu nie będzie.

Czytaj też: Netflix zaoferuje nam opcję losowego odtwarzania
Czytaj też: OLX wprowadza zmiany w limitach bezpłatnych ogłoszeń i reklamacjach
Czytaj też: Uważajcie, te rozszerzenia do Google Chrome zawierają złośliwe oprogramowanie

Wyświetli nam się ostatnia zapisana kopia naszego kalendarza, a do tego wszystkie zapisane na przyszłość plany, a także zapisy z 4 minionych tygodni. Jedynym minusem będzie brak listy zadań i powiadomień, ale to raczej da się jakoś wytrzymać.

Skorzystać z tej opcji będą mogły osoby, które używają usług Google w pakietach: Google Workspace Essentials, Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, G Suite Basic, Business, Education, Enterprise for Education a także klienci używający darmowej wersji. Opcja może nie być jeszcze dostępna, bo Google wdraża ją stopniowo, jednak do połowy lutego powinna być już dostępna u wszystkich.