Reklama
aplikuj.pl

Kamień milowy Resident Evil 2. Capcom się na tym nie zatrzyma

resident evil 2

Resident Evil 2 osiągnęło kolejny sukces. Produkcja cieszy się ogromną popularnością i każdego miesiąca sprzedaje się tysiące kopii produkcji. Ile sztuk już sprzedano?

Za co pokochaliśmy Resident Evil 2 Remake?

Resident Evil 2, arcydzieło, które dało początek całemu gatunkowi gier, powróciło w zupełnie nowej wersji jeszcze bardziej stawiającej na fabułę. Dzięki wykorzystaniu silnika RE Engine, Resident Evil 2 Remake stanowi świeże spojrzenie na klasyczną sagę survival horror, oferując niezwykle realistyczną grafikę, przerażający dźwięk, nowy widok zza ramienia bohatera oraz unowocześnione sterowanie. Wszystko to, aby zapewnić jeszcze intensywniejsze wrażenia z trybów rozgrywki znanych z oryginalnej gry.

Czytaj też: Najnowszy Assassins Creed ma przypominać jedno z małych DLC

W Resident Evil 2 Remake znajdziecie wszystkie elementy będące znakami rozpoznawczymi serii Resident Evil: klasyczną akcję, pełne napięcia badanie otoczenia i oczywiście łamigłówki. Gracze wcielają się w młodego policjanta Leona S. Kennedy’ego i studentkę Claire Redfield, których losy splatają się w wyniku strasznej epidemii, która przemieniła mieszkańców Raccoon City w zabójcze zombie. Leon i Claire mają osobne kampanie, dzięki którym gracze mogą poznać bieg wydarzeń z dwóch różnych perspektyw. Obie uwielbiane przez fanów serii postacie muszą współpracować, aby przetrwać i dowiedzieć się, kto lub co stoi za przerażającym atakiem na miasto.

Sprzedaż Resident Evil 2 Remake

Jak zatem wygląda dziś sprzedaż Resident Evil 2 Remake? Capcom nie raz chwalił się znakomitymi wynikami serii Resident Evil, ale dziś Resident Evil 2 Remake wyróżniło się na tle reszty.

Czytaj też: PlayStation Plus Premium i Extra z nowymi grami AAA

Jak się dowiadujemy – Resident Evil 2 Remake przekroczyło wynik ponad 10 milionów sprzedanych kopii gry! Spektakularne osiągniecie, które doskonale pokazuje wspaniałą formę Capcomu w ostatnich latach. Firma stale wydaje hity i potrafi jeszcze przez lata sprzedawać swoje produkcje. Wynikowi RE2 Remake na pewno pomogła niedawna premiera edycji gry przeznaczonej na PlayStation 5 oraz Xbox Series.